Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    válasz Pearce #82048 üzenetére

    Matt Damon megmentése kutyaközönséges Hollywood-i csoda: a küldetéséről hazatérő Hermes legénysége a hazatérés helyett fellázad, és egy hintamanőverrel visszafordul. Maga a hintamanőver létező dolog, a nagy távolságra induló űrszondák így nyernek extra sebességet, pl. a Jupiternél, Szaturnusznál, a bolygó gravitációját kihasználva, így mennek aztán tovább, alkalmazta a New Horizons is 2007-ben, amikor elhaladt a Jupiter mellett. De a megmenekülés eléggé klisés, ráadásul kellett izgalomfokozásnak az is, hogy egy zsilipet felrobbantsanak, Matt Damon pedig Vasembert játsszon az űrben - amely műveletről nem nyilatkozom, nem tudom, a valóságban kivitelezhető-e anélkül, hogy a szkafandert ne szedje szét a nyomáskülönbség. Mondom, tényleg azt hittem, a film Damon marsi életéről fog szólni, kicsit jobban beavat abba, mit hogyan csinál. Ellenben a Marson eltöltött másfél évéből 7 hónapot elintéz a film egy "7 hónap múlva" felirattal, egy olyan hét hónapot, amikor a marsjáróban él. Pedig ez a része sokkal érdekesebb volt, hogy rendezkedik be, milyen nehézségekkel találkozik egyedüli emberként egy olyan helyen, ahol előtte senki sem járt és élt.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák