Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz gbors #161497 üzenetére

    Az Ábel a rengetegben nekem gyerekként nagyon bejött, és ennyire is emlékszem belőle, mert olyan régen volt. :D Mondjuk én anno olvastam is ilyen-olyan ifjúsági cuccokat, ami akkor se volt már nagy divat. Hát akkor még ma.

    Irodalomórán lehet inkább filmeket kéne vetíteni, s nem az ilyen 100 éves klasszikusokat, de nem is a gagyi blockbuster akciókat, hanem aminek van tartalma és tényleg átjön a gyereknek. Sokkal hatékonyabban lehetne átadni nekik a kultúrát.

    A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

  • Peterhappy

    őstag

    válasz gbors #161497 üzenetére

    Nagyon csúnyát fogok mondani, de az Egri csillagok és Jókai kötelezői nekem is elegendőek voltak ahhoz, hogy jó pár évig eszembe se jusson olvasni :B

    A Tüskevárra (mikor felmerült, hogy a Lányomnál az lesz a nyári olvasmány) nemrég mondta egy Anyuka társ, hogy mekkora büntetés a lányoknak azt olvasni, merthogy horgásznak benne, és hogy egy lánynak az mennyire élvezhetetlen. :W

    Mondjuk én szerencsés vagyok, az én Lányaim eszméletlen sokat olvasnak (10 és 12 évesek), néha már azzal kell őket fenyegetnem, hogy ha nem pakolnak el a szobájukban, megtiltom, hogy olvassanak. (A 8 éves fiam más tészta, Őt egyelőre minden más érdekli, csak olvasni ne kelljen - bár a régi gyerekkori Garfield újságaimat lapozgatva most kezd rákapni az ízére).
    De ezt látják tőlünk is; Feleségem rengeteget olvas, én mondjuk csak esténként, mikor már a Kölkök alszanak, de szinte minden este.
    Mondjuk nincs is mobiltelefonja egyik gyereknek se :N

    Hogy ne legyek totálisan off, az Égigérű fű, a Szeleburdi család, a Nyár a szigeten (Le a cipőkkel), vagy épp a Vuk filmen is szenzációs. Hihetetlen hangulatosak ezek a régi ifjúsági filmek, nem is értem, miért nem divat ma már ilyet készíteni. Fillérekből meglenne, van egy halom jobbnál jobb alapanyag is.

Új hozzászólás Aktív témák