Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-adi

    nagyúr

    válasz devil-k #160381 üzenetére

    Barbie (2023)

    Sokat gondolkoztam rajta mit is írjak róla ide, de úgyis tudja mindenki, hogy ez egy valóban és meglepően jól sikerült mozifilm lett. Emiatt csak röviden összegezném a véleményem. A cast Margot Robbie és Ryan Gosling páros ennél tökéletesebb nem is lehetett volna. Mintha mindkettő erre a szerepre született volna, remek párost alkottak és legvégéig meggyőzően hozták a karakterüket.

    Kétségekkel ültem be a moziba a filmre - természetesen "original voice" változatra - és a végén kellően jól szórakozottan távoztam, annak ellenére, hogy a nézőközönség zöme nőkből állt és mintha kicsit inkább nekik szólna a film... vagy nem is? (vitaindító kérdés - "She's everything. He's just Ken.")

    Igazi mozifilmnek mondanám, nincs "megjátszva semmi" (értsd jól), nincs bántóan telepakolva mindenféle mesterséges VFX-el (nyilván leszámítva a csillámos-csillagos Barbie-s effekteket) a díszlet végre valósnak érződik mint egy színdarabban, a párbeszédek, a humor, a zene, a hangulat minden a helyén van és még a történet is mondhatni elmegy, a maga sajátosan megfogalmazott mondandójával, és akkor még említeni kell a vicces cameo-kat, mint az ukuleléző Momoa, meg a sellő Dua Lipa, stb... szóval írhatnék még többet is, de legyen ennyi elég, jól szórakoztam és többet kaptam mint vártam, és ez nekem már elég. Kellett már egy jó mozis élmény, ez megadta. :R

    Barbie: [in tears] I'm not pretty anymore!
    Narrator: Note to filmmakers: Margot Robbie is not the actress to get this point across.

    Ken: To be honest, when I found out the patriarchy wasn't just about horses, I lost interest.

Új hozzászólás Aktív témák