Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kergeboci

    tag

    válasz Kergeboci #147060 üzenetére

    na, hazaérve, kicsit összeszedettebben (bár #147057 lényegében minden fontos dologra kitért)

    Dune: Part One
    Dűne

    Előre leszögezem, én az alap könyveket és a folytatásokat legalább 5-6szor olvastam. Azóta az előzményeket is. Így számomra a Dűne tényleg egy komplex világ, intrikákkal, misztikummal átszőtt, társadalom és vallás átalakulás történet, és lehet, nálam kicsit egymásba is mosódik, a később és előbb történtek kihatnak arra a képre, amit az első két könyv felvázolt és a film nyújtani akar. És mivel ez a világ ennyire velem van, lehet átsiklottam azon, hogy a film ebből mit és milyen szinten tudott átadni annak, aki még nem ismeri ezt az univerzumot.

    Én, amit kaptam, az lenyűgöző. Igen, hiányoznak a mellék karakterek kibontása, a ki az áruló szál kavarása, keveset látunk a városból és lakóiból, a Harkonnenekből, a politikai intrikákból és Paul őrlődéséből. Ezekből bizonyos elemek át fognak kerülni a második rész által, abban biztos vagyok, a többi meg fájó pont marad. Amit viszont ezen felül kaptam, az a hangulat, a monumentális, az egyszerű embert maga alá gyűrű méretek, a színes és változatos világok és lakói, az aprólékos megjelenítés. Szájtátva bámultam a vásznat több mint két órán keresztül.

    A rész vége felé pedig felsejlik az, ami a könyvekből először engem megragadott. Ez a sajátos sivatagi kultúra és a messiás száll világokat felégető fenyegetése. Alig várom a következő részt.

    [ Szerkesztve ]

    Os iusti meditabitur sapientiam et lingua eius loquetur iudicium - Az Igazság ajka bölcsességet kell hordozzon, és a nyelve ítéletet kell szóljon. -- http://egyatucatbol.blog.hu/ --

Új hozzászólás Aktív témák