Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoo123

    senior tag

    válasz Mik76 #124198 üzenetére

    Nem tudom mért mondod ezt, :) szerintem kifejezetten jól oldották meg a történet filmre vitelét: a mangában is nagyjából ez történik, itt-ott belevittek kisebb változtatásokat is, de alapjában azt kapjuk amiről a manga szól.
    Ahol változtattak azt az eltérő médium -film vs képregény- és az egyenletesebb tempó miatt tették, meg hogy megússzák a durva R besorolást. A szerelmi szál pl nagyon egyoldalú a mangában, Hugó "jellemfejlődése" kompletten hiányzik, bár legalább megmagyarázzák miért akar annyira feljutni Salembe, Grewishka háttértörténete is összetett. Alapvetően sötétebb, komorabb a képregény, a harci jelenetek pedig -számomra- követhetetlenek, a filmben ezt is remekül megoldották: látványos, izgalmas és jól követhető harci jeleneteket kapunk.

    Két órás játékidőbe nem fér bele csak nagyjából a 9 kötetes Battle Angel: Alita képregény első 2 kötetének cselekménye itt-ott beleszőve 1-1 jelenetet/magyarázatot a későbbi kötetekből.

    Alita története nagyon hosszúra nyúlik:
    -Battle Angel Alita: 9 kötet ezt dolgozza fel a film (úgy durván az egyharmadát) Ebből még nem derül ki a teljes háttértörténet hogy mi vezetett pontosan Salem kialakulásához
    Aztán a történet folytatása:
    -Last Order: 15 kötet, jóval hosszabb lélegzetű és nagyobb szabású mű, itt már kiteljesedik a "világ" a múltbeli eseményekre (bukás) is fény derül. (Durván látványos harcok vannak benne!)

    Végül ott van még egy kiegészítő történet: Mars Chronicle amiből jelenleg 6 kötet van meg de még a történet durván a fele hátravan (még készül, nincs meg a vége, Alita ifjú éveit dolgozza fel).

    Szerintem alapvetően jó, sőt remek filmélmény az Alita, a végéről meg csak annyit hogy tényleg olyan mintha ollóval elvágták volna, ez a készítők hibája! Én úgy fejeztem volna be ahogy a képregényben: hogy Hugo halála után Alita otthagyja Ido-t és belevetve magát a Motorball világába keresi az élete értelmét, nem a bosszú vezérli, egyszerűen csak új kihívásokat keres magának, a küzdelmek segítenek neki feldolgozni szerelme elvesztését és továbblépni.
    De valószínűleg pont ez lesz a folytatásban a történet elején tartunk, a folytatásokban lesz még meglepi, remélem hogy mozifilm formájban is láthatom. :)

    [ Szerkesztve ]

    ''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Új hozzászólás Aktív témák