Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shotika

    őstag

    válasz tuki2200 #121163 üzenetére

    Értem, hogy mire gondolsz, de szerintem teljesen jó, ha kategóriákra bontjuk a filmeket. Ki határozta meg, hogy nem lehet? Ezért is szoktam odaírni, hogy épp adott esetben, milyen stílusban, milyen műfajban használom a saját pontozási rendszeremet, hogy annak, aki elolvassa, egy picit árnyaljam a képet. Nem egyenértékű egy 2017-es Pókember 9/10-es értékelése mondjuk egy Faun labirintusa 10/10-es értékelésével, de úgy gondolom, vagyis eddig úgy gondoltam, hogy ez azért evidens. Pókica kalandjai számomra roppantul szórakoztatóak, és mint képregény/szuperhősös film nálam be is talált.

    De hogy az előzőre is válaszoljak, Ryan közlegény megmentése nekem nagy jóindulattal is 3/10, a 3 pontot a látvány és hang miatt kapja, a 7 pont levonást pedig a hányingert keltő, hitelességet pátoszossággal hazudó arca miatt. A Vissza a jövőbe trilógia, eltekintve az időutazás sajátos megoldásaitól és egy két logikai bukfencet leszámítva, számomra egy tízpontos film, mert baromira jó, telis tele ötletes jelenetekkel, remek karakterekkel. A Gladiátor szintén alacsonyat kapna, rettentően untam annak idején, és míg bizonyos filmeknek (Gyűrűk ura) hajlandó vagyok elnézni a színpadiasságot, Scott filmje ezt már nagyon túltolja (a történelmi pontatlanságokat már ne is említsem).
    Vagy ott van a Szikla, amit az új Mad Maxig bezárólag az egyik legtökéletesebb akciófilmnek tartok, szintén veri a maximumot, mégse tekintem egyenértékűnek mondjuk a Terminator 2-vel.

    [ Szerkesztve ]

    Shotiii#2629 Gainward GTX 3060TI 8GB, Corsair 2x16GB DDR4 3200mhz, i5-13600KF, Asus TUF B660M-D4, EVGA 750GQ

  • diablo1984

    veterán

    válasz tuki2200 #121163 üzenetére

    nézd meg, hogy akkor mia a kategóriája ezeknek a filmeknek, abban a kategóriában! De attól független, hogy ha van egy 9/10-es film, másik is érhet annyit, azt, hogy ki-mit-mennyire értékel, az szubjektív, nem lehet mindenkire ráerőltetni az egyén akaratát. De azért egy marvel filmet egy Keresztapához, Titanichoz, Remény rabjaihoz viszonyítani meredek, nem is feltétlen egy a célközönség, a marvel filmek inkább a látványról szólnak, nem a borzasztó nyomasztó dramaturgról, de nekem ha fizetek egy filért, nem is a való világ keserű ábrázolását akarom látni, hanem ki akarok kapcsolódniés ha már látvány, akkor legyen is az! És ezt tudják a marvel filmek, a dc-nél valahogy még nem állt össze!
    ha megérted, megérted, ha nem, akkor nem, én elfogadom a véleményed, te is fogadd el a másét, vagy ha nem, akkor csak ne kritizáld! Köszönöm! :R

  • Mik76

    senior tag

    válasz tuki2200 #121163 üzenetére

    Ez pont azt mutatja amirol en is irtam. A marketing uthenger ugyanarra a polcra igyekszik helyezni a kozepszert ahova csak az igazan kiemelkedo alkotasok kerulhetnenek. Es ez gaz.
    Legfeljebb kitalalunk kategoriat neki hogy ne kelljen megmerettetni a nagyokkal.

    Szerintem is erdemesebb lenne egyutt pontozni minden filmet, es igenis csak az lehet tizes ami a legjobb filmek koze is befer. Na persze itt jon kozbe az egyeni izles, de inkabb elfogadom az egyeni izlesre vonatkozo eltereseket mint azt hogy "de hat mas kategoria".
    Persze lehet hogy csak tullihegem a dolgot, legyen ugy, de az az erzesem hogy egy generacio no fel ugy hogy ez lesz szamukra a szinvonal.
    Az hogy pl egy filmet hanyszor vagyunk hajlandoak megnezni szerintem remek kiindulasi alap. Ami egyszer nezos az ne menjen mar 6 fole. Talan az 5 meg realisabb. Nincs az a Marvel film amit valasztanek ha a masik valasztas egy Ponyvaregeny, vagy Jackie Brown.

    http://www.imdb.com/name/nm1481844/?ref_=nv_sr_1

Új hozzászólás Aktív témák