Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    válasz k-adi #126987 üzenetére

    :D szerinted, miért fogyasztottam ingyen az este?..
    de, ahelyett h most besértődnék, inkább megörülök, hogy ezek szerint érdekesek itt bárki számára is a filmelemzéseim.. én nagyjából azt gondoltam, h ez nem így van

    szóval, valamennyivel bővebben annál, hogy élményt kaptam az este a vásznon: viszonylag egyszerű sztorit vázol fel a film, ahogy a címe is írja, egy utazás a messzi távolba, egy talán még élő apa nyomába
    én a film kezdése előtt hosszasan fejtegettem brownus barátunknak, mennyire is vágyok egy igazán jó scifi-re. mennyire ki vagyunk éhezve egy olyan igazi tudományos-fantasztikus filmre. de nem ilyen az újstarwars-baromságokra, hanem legutóbb amit mondjuk az interstellar nyújtott. e film címe számomra tökéletes és tulajdonképp csak emiatt ültem be rá a moziba. egy utazást akarok a távolba, jó és hihető minőségben, gagyiskodások, sallangok, különösebb csinnadratta nélkül, ha lehetséges
    az ad astra ennyit nyújt pontosan, nem többet. nagyon látványosan, szépen fényképezve repít fel bennünket a Holdra, majd a Marsig, végül a Neptunuszig (asszem), egy lehetséges közeli jövőnk technológiai infrastruktúrájában. minden apróságra odafigyeltek, nincs sisakban visszatükröződő kamera, nincsenek zavaró momentumok, nincsenek csavarok, felesleges nagyröptő emberi megnyilvánulások. gyakorlatilag az első pillanattól kezdve nekem olyan jó 70-es évekbeli űrkorszaki hangulatom lett tőle, olyan planetáriumbeli érzéseimet meg emlékeimet hozta elő.. talán azért, mert nem tudományos magyarázkodásokra épül a film, egyszerűen az űrállomás, az űr végtelenje, a kék bolygó, a távoli csillagok fényei mind kellékek, valóban színhelye egy ember mindennapjainak, cselekedeteinek, gondolatainak.. és ezekbe kapunk mi betekintést, majd utazunk vele végig az úton
    szuper, csodálatos..de csak akkor, ha egy kicsit is valami ilyesmire számítasz vagy még jobb, erre vágysz a mozi előtt...
    mint ahogyan jómagam is

    Ad Astra #értékelés

    [ Módosította: vond ]

Új hozzászólás Aktív témák