Új hozzászólás Aktív témák

  • Tibiajax

    nagyúr

    Testről és lélekről

    én nem is tudom, hol kezdjem..
    valamit mindenképp kellene írni, gondoltam a stáblista végén, mert e mellett az alkotás mellett nem lehet elszaladni. ezt látnia kell minden filmművészetért rajongó embernek, a magyar filmipar legújabb valóban gyöngyszemét.. új film és mégis az újhullámos tipikus elemektől, erőlködéstől, kifacsarodottságtól mentes zöngemény. egy csodálatos, letisztult női rendezés és ami a legfontosabb, hazai alkotás.
    igen, úgy tűnik sikeres kis korszakot élünk most épp a honi filmgyártásban és ez a mostani élményem éppen ezért egy nagyon értékes darab, az esetemben. mert hiába az állítólagos közönségsiker, amikor a mondjuk egy liza rókatündért én 15perc után kilövök, az ernelláék farkaséknál félidőben már csak pislogok hogy ezt miért kellett egyáltalán megalkotni, a saul fiát meg inkább el sem indítom
    pedig szeretem a magyar filmet, a magyar filmet, semmilyen irányban el nem húzó, hihető,az élettel összeegyeztethető, figyelmemet valóban lekötni képes magyar alkotást. de ez nálam eddig magasan a csúcs. brutálisan jó fényképezés, életszagúság, fura és mégis elvarázsoló karakterek, tök jó történet - pedig maga a sztori nem feltétlen elsőre hihető.. és mégis
    az a kettősség, amivel operál Enyedi Ildikó, a vágóhíd és nő és férfi közötti emberi kapcsolat egyszerre mozgása, elképesztő. és nagyon működik
    - nálam. nyilván a moziban johnwicket néző lelkeknél már nem biztos
    de imádnivaló, elgondolkoztató, magába szippantó élmény. tessék szépen bekészíteni, előtte lefürödni, rendberakni magunkat, betakarózni, villanyt lekapcsolni és megnyomni a play gombot. és már érkezni is fog a 10/10

    #értékelés

    [ Módosította: Viszlát ]

Új hozzászólás Aktív témák