Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vond

    MODERÁTOR

    Rajtam alapból van egy 20 kilós mellény hastájékon, szóval egy darabig nem kell vennem, úgy érzem. :D

    Amúgy csak beköszönni akartam. Pár napja nyomom én is ezt a calisthenics cuccot. Az utóbbi időben eléggé mozgáshiányos volt az életem, napi 12-14 óra ülőmunkát végzek, és felszedtem egy kis pluszt is (185cm/100kg). Úgyhogy 1-2 hete elkezdtem nézelődni, hogy mibe tudnék belefogni, amihez nem kellenek méregdrága felszerelések, és amihez nem kell elmászkálnom konditerembe sem. Így jutottam el a saját testsúlyos edzéshez.

    Csak finoman kezdtem el nyomni, mert - bár jókötésű gyereknek tartom magam - pár év minimál mozgás után bizony nem egyszerű megmozgatnom az egy mázsát. :B De igyekszem fokozatosan terhelni magamat, és persze megpróbálok az étkezésre is jobban odafigyelni. Bár ez utóbbit azért nem szeretném véresen komolyan venni, szóval nem fogok kizárólag fehérjeporon, csirkésrizsán, meg vitaminokon élni, csak kicsit átgondoltabban kajálok. Nem az a célom, hogy brutálisan ki legyek pattintva, csak hogy jobb erőben legyek, jobb legyen a közérzetem, és esetleg leadjak egy 10-15 kilót.

    Ha van valakinek bármilyen tanácsa a fentiekkel kapcsolatban, ne tartsa magában.
    Jó mozgást mindenkinek. ;)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Deck #13465 üzenetére

    Körözött! :K

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz emiki6 #13479 üzenetére

    Ja-ja. :K Finoman kezdtem csak bele, mert nem egyszerű az izületeimnek ezt a mázsát kezelni. :D

    Kicsit megpróbálok fogyni, jóval kevesebb kenyér, jobban odafigyelve a többi kajára is, meg több mozgás (nem csak erősítés). Nem a tökéletes kinézet a célom (bár az sem árt, ha változik egy kicsit), inkább csak egy általános fittség, meg több erő.

    Heti 3-4 alkalommal nyomom az "általános" gyakorlatokat, de már így pár hét után is érezni, hogy jobb erőben vagyok. Már simán lenyomok 3x10 fekvőt (aktív pihenéssel), pedig nem is olyan rég már 7-8-nál a halálomon voltam.

    Sajnos elszoktam a napi mozgástól. Régebben raktárban melóztam, ott aztán volt edzés egész nap. Most meg napi 12-14 óra ülőmunkát nyomok (sajnos muszáj). De bízom benne, hogy ezekkel az edzésekkel kicsit rendbehozhatom magam. :)

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz emiki6 #13482 üzenetére

    Ja-ja, nagyjából képben vagyok. Kikértem pár ember tanácsát, meg sokat olvastam, tájékozódtam a témában. Ha olyan kérdésem van, úgyis jövök. Meg néha majd adok egy kis helyzetjelentést is, ha nem gond. :)

    Készételt szinte soha nem fogyasztok, jó kis házi koszton élek (párom és anyósom is nagyon jól főz). Amire oda kell figyelnem, hogy kevesebb kenyérféleséget egyek, viszont több zöldséget és gyümölcsöt, meg persze fehérjét (főleg edzés után). A feleségem pár hónapja nyomja a Péntek Enikő féle Zóna edzést (belenéztem én is, és teljesen jó rendszer, persze főleg hölgyeknek), és emiatt Ő is nagyon odafigyel a kajálásra. Így könnyebb lesz nekem is.

    Üdítők teljesen kizárva, úgy jó 10 éve nem iszok mást, csak csapvízet (itt Szombathelyen nagyon jó, szinte ásványvíz minőségű és összetételű), minden este 4-5 cent házi szőlőpálinkát (nem is vagyunk betegek soha), meg néha egy kis sört, ritkábban egy-egy pohár házi vörösbort.

    Amúgy aki rám néz, senki nem hinné, hogy 100 kiló vagyok (a 185 centihez), jóval kevesebbnek gondolnak, de én azért érzem, hogy ez egy kicsit sok. Sokkal lomhább vagyok, mint 80-85 kilósan, hamarabb ki is fulladok, és hastájékon biza' eléggé meg is gömbölödtem. :DDD

    Most azon vagyok, hogy amennyire csak lehet, megteremtsem az otthoni edzés körülményeit. Akarok majd csinálni egy kis minimál házi fitness parkot (húzódzkodó, tolódzkodó rudakkal, esetleg gyűrűkkel).

    Apropó, a huzi sajnos nagyon hiányzik a repertoárból. Ha nincs rúd, házilag beltérben mivel lehet a legegyszerűbben helyettesíteni ezt a mozdulatot (ha lehet egyáltalán)?

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz Deck #13618 üzenetére

    Üdv. a klubban! ;)

    Én nem is álltam neki ilyen komolyan az étkezés átalakításának. Nem az a célom, nem is akartam. Amire jobban odafigyelek, az a kevesebb kenyér(féleség), és a kicsit több zöldség, gyümölcs, meg fehérje. Plusz napi 2-3 liter csapvíz, meg 5 cent házipálesz. ;]

    A lényeg a mozgás, a jobb kondi, meg az állóképesség (számomra).

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz westcoastog #13622 üzenetére

    100 kilóval be lehet vállalni ilyen ajtófélfás húzódzkodó rudakat? Vagy marad a komolyabb építkezés (leginkább kültéren)?

    Egyébként van olyan gyakorlat, ami végezhető beltérben és nem kell hozzá semmi eszköz, de nagyjából helyettesíti a húzódzkodást?

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz westcoastog #13624 üzenetére

    Az szerintem bírná, csak olyan nehezen tudom elképzelni, hogy nem csúszik le ez a cucc, ha rácsimpaszkodok a 100 kilómmal. :)
    ____________________________________________

    Egyébként ma felmásztam ide (nem a lépcsőre :P), meg le is természetesen. ;] Fent álldogáltam egy jó 2 órát. Elég komoly kis meló volt, edzésnek sem utolsó. Karomat, combomat eléggé érzem, és el is fáradtam rendesen. :)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

  • vond

    MODERÁTOR

    válasz RBJ #13695 üzenetére

    Mindeképp menj el orvoshoz. De szerintem a tüdőgondozóba is.

    Lehet, hogy tüdőgyulladásod van. Nekem is hasonló tüneteim voltak, annyi különbséggel, hogy a nappali folyamatos 37-37,5-es hőemelkedés minden este felment 38-38,5-re. Ez így ment hetekig. A nyirokcsomóim is megduzzadtak. Levert voltam, erőtlen, semmihez nem volt kedvem.

    Az háziorvos nem tudta, hogy mi lehet. Beszedtem két garnitúra antibiotikumot, de semmi. Aztán elmentem a tüdőgondozóba és kiderült, hogy egy szép elterjedt tüdőgyuszim van bal oldalon. Kaptam egy még bikább (és végre hatásos) antibiotikumot, meg még két fajta gyógyszert, plusz szigorú otthon maradás, pihenés, és végül mire visszamentem kontrollra, eltűnt a cucc.

    Nem gyerekjáték. Reméljük, nálad nem ez a helyzet, de szerintem mindenképp nézesd meg magad.

    Mielőbbi gyógyulást! ;)

    [ Szerkesztve ]

    VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Új hozzászólás Aktív témák