Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rollins

    őstag

    válasz Vladi #593 üzenetére

    Volt akkor kernelfrissítés is, de lehet valami baja van az új Livna-s kmod-nak. Az újabb kernel -t így magában nem vettem észre hogy valami baj lenne, bár ki tudja. A glesx.so -t, (ami aszem egy OpenGL ES kiterjesztés) nem tudja betölteni, de az lehet nem is létkérdés. Megy, megy, de néha gondol egyet és startx után csak fekete képernyő. Bár lehet hozzáférési gondja is van, mert ha először rootként indítom, megy, majd kilépek és sima userként indítva, akkor is megy. Viszont akkor sem tudja betölteni azt a glesx.so akármit. De ha sima userként előszőr van indítva az X, akkor ismát fekete képernyő.
    Mivel kell a direct rendering, visszakerült az előző kernel és a Livna-s ati driver (kmod+xorg-x11-drv fglrx). Most nincs semmi hibára utaló a Xorg logjában.
    Lehet bagatell az egész, de inkább maradok annál ami müxik és nem logol hibákat.

    [Szerkesztve]

  • rollins

    őstag

    válasz Vladi #593 üzenetére

    Aztán lehet az új kernel nem 100-as, nem tudom. Az első próbálkozásom visszatérni a régi kernel+fglrx -hez azért nem sikerült, mert nem a hozzávaló xorg-x11-drv-t raktam fel, azért nem volt jó. :B A software update-val vagy yummal meg hiába mutattam neki az előzőre, piszmogott kicsit függőségeken és egyre csak az új kernelt meg fglrx -et kínálta nekem, pedig akkor már az előző kernellel voltam. Az rpm parancs meg megoldotta, igaz kis rábeszélés után, --noodeps, vagy --force -Uvh -val. De most végre megy hogy az előző helyre került normálisan. Bocs hogy így nyújtottam a rétestésztát.

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák