Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rokefeller

    senior tag

    válasz fedőre #1676 üzenetére

    Grub van, Yumex van, fstab meg mtab is van
    Paranojagép: SELinux, attól ki fog menni netre, nem rinyálósabb mint a 7-esben volt :-) de jó ha permissive-en van.

    LiveCD-vel igazából nem tudsz netinstallt csinálni, de nincs is értelme, egyszerűbb feltenni a live-ot, aztán leszedni ami nem kell, és feltenni ami kell

    A home könyvtárat nem pontosan tudom, elvileg ha nem formázod meg a meghajtót, akkor marad, de ebben nem vagyok 100 százalékig biztos. Ha van lehetőséged, a legegyszerűbb ha kilistázod az installált csomagokat, elmented egy text file-ba, lemented a /etc meg a home könyvtárad tartalmát, és egy friss installra visszarakod a csomagokat meg a konfigokat ez alapján...talán

    A télapó nem a régi már...

  • Vladi

    nagyúr

    válasz fedőre #1676 üzenetére

    Minden régi eszköz maradt, csak újabb verzió van. Grubot érdemes telepítéskor újratelepíteni. Így egyszerűbb.
    fstabot tett el, jó lesz az alapján könnyen írni újat. Igaz mostanában már minden partíciót behúz atuomatikusan a /media alá, de én inkább a kézi csatolás híve vagyok.

    pranoiagép. :))
    Jó ha tudod, hogy van egy összetett jogosultság kezelő biztonsági rendszer Fedorában. A SELinux. Ezt viszont nem kérdezi meg a 10 telepítéskor, automatikusan kikényszerítő üzemmódban kapod. Ha használod a régi /home cuccaidat, akkor lehet rinyákolni fog. Nem pánikolni, csak egy egy újracímkézés kell neki:

    restorecon -R /home

    Nekem ennyi gond volt vele. Ha a selinux toubleshooter fenn van és fut, akkor az általában tippeket is ad a megoldásra. Innen kiindulva olvashatsz erről pár dolgot.

    Namost a LiveCD és netinstall 2 különböző dolog. Ha van gyors neted és nem zavar a karakteres felületű install (Egyáltalán az van netistallban, vagy van anaconda? :F ) akkor csinálhatod azzal. Így telepítés után keveset kell frissíteni.
    LiveCD meg ugye kényelmesebb, de sokat kell frissíteni. DVD telepítést nem javaslok.

    Ha kde párti vagy akkor válassz kde live cd-t és kész.

    A home-ot át is másolhatod valahová, majd ha ugyan az a felhasználó neved simán vissza és kész. Nekem külön partíción van a /home így telepítéskor core 5 óta csak megmutatom neki, hogy ez lesz a home meg ne formázd léci és mire bebootolok már a régi felhasználó felületem fogad. :C

    Én úgy sejtem, hogy cd-re írva elvésznek a jogosultságok. Érdemes előtte betömöríteni de fixme.

    Ami még gond lehet, hogy már nem kérdez a hangkártyára a firstboot. pulseaudio automatikusan letapogat mindent. Ha egyből működik örülsz, ha nem akar megszólalni, erre kezdj el gyanakodni.
    Rémlik amúgy, hogy írtam valami telepítés szerű cikket... :DD

    szívesenelvannézve ;)

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

Új hozzászólás Aktív témák