Új hozzászólás Aktív témák

  • Tulku

    veterán

    válasz Sirati79 #2169 üzenetére

    Alapjában véve nem vagyok kekec ember, de az óra (és egyéb más finommechanikai műremekek) egy más asztal...itt - ha belegondolunk - egy brand ADOTT típusa esetén a márkától függetlenül ráismerhetünk a típus jellegzetességeire (mint mondjuk Pateknél a Nautilusra...hogy érthetőbb legyek) és ez a legtöbb esetben korokon, évtizedeken átívelő jelképpé válik, válhat...nem így egy ilyen szimpla (mondjuk ki sajnos) átreszelés esetén, ahol egy adott funkcióra tervezett órát teljesen más jegyekkel ruháznak fel...nem zsebóra lett belőle, már nincs meg a fedele...stb...most arról már nem beszélek, hogy Patek-ék mit szólnak ehhez, vagy korhű-e egy 45 mm-es öltönyórát árulni, ahol sztem manapság sem gyárt a cég ilyen méretet karórában...

    És szélmalomharcnak is lehet hívni, de szerintem ez szimpla morál...és biza a morálnak változnia kell...nem maradhat jelen formájában, mert az szimpla romló-bomló társadalmakra jellemző katyvazzá válik...ahol csak nézzük az utcán, ahogy megtámadnak, letepernek és kirabolnak valakit a szemünk előtt...ja hogy ez nem ennyire veszélyes? A kérdés mindig az; mi van ha a gyermekem, apám "harap" rá a csalira?...persze ennél jóval tágabb értelemben értelmezhetjük a segítség fogalmát...

Új hozzászólás Aktív témák