Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • npera

    újonc

    válasz ncc1701 #32140 üzenetére

    Van többféle generáció ebből is, a régiek már biztos olcsóbbak.

    Nekem az a gondom a legtöbb elektromos bringával, hogy teljesen eltolódnak a váz arányok rajta, mivel az akksit besúvasztják valahova. Itt nagyon sok Ecoride márkájú kínai cucc van, aminek az üléscső mögé teszik az akksit. Azok a bringák elég hosszúnak tűnnek.

    A legtöbb ráadásul nehéz, mint a sár. Ez kanyarban és fékezéskor nem olyan jó. Az olcsóbbakon a futómű és a fékek is csapnivalóak, meg beázik az elektromos rendszer és tönkremegy 1-2 év alatt.

    Azok az elektromos gépek, ahol van rendes váz, fékek és váltók, valamint a hajtóművel van egybeépítve a hajtás pedig bitang drágák. És én még arról sem vagyok meggyőződve, hogy az a legjobb, mert ott a láncot és az esetleges kazettás váltót terheli a kerékpáros és a villanymotor nyomatéka.

    Én amatőrként úgy gondolnám, hogy általános bringaútra szánt felhasználásra a hátsó agymotor a jó, mert akkor nem terheled a láncot/szíjat és különösebb mechanikus komplikáció nélkül adod le a villanymotor nyomatékát. A Shimano Steps és hasonló hajtóműbe épített cuccok addig jók amíg meg nem mihálylik valami, onnantól aztán lehet pillogni erősen. A láncot úgy eszik, mintha nem lenne holnap, mert teljesen nyitva fut a lánc és a legtöbb ebike tulaj le sem sz*rja a lánc ápolását.

Új hozzászólás Aktív témák