Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FőDudu

    addikt

    válasz zetor2000 #15360 üzenetére

    Computherm vezetek nelkuli termosztat a vilag legnagyobb okossaga volt 15 eve.
    Siman leparhuzamositottam vele a falon levo termosztatot a kazan alatt, aztan a vezetek nelkuli reszt vittem magammal a lakas tobbi helyisegebe.

    Akkoriban egy olyan lakoparki lakasban eltem ahol kicsit sporolt a kivitelezo, igy az Ytong teglan volt a habarcs es a szinezes - no hoszigeteles. Aztan a dupla szarnyas terasz ajto es a mellette levo 2x1,5m ablak felulet ala be birtak epiteni egy 80 centis radiatort. No az haloszobanak kurva hideg volt. Meg 75 fokos vizzel jaratva is meg lehetett fagyni telen.

    Aztan a 80 centi helyett lett 2 meteres radiator (a cirka 15 m2 szobaba) - onnantol nem volt gond.
    De addig kellett a mobil termosztat, kulonben a nappali (ahol a termosztat es rendes meretu radiator volt, nomeg normalis hoszigetelt fal) felfutott es a termosztatja kikapcsolt. A haloban meg megfagytam, pedig nem vagyok fazos.

    A fal turpissaga akkor derult ki, mikor nyaron a meleg miatt klimat rakattam be. Kijott a klimas es vrrrrr, masfel masodperc alatt atfurta a falat. Majd mondta, hohgy Ytong hoszigeteles nelkul. Mar erti mire kell a klima :)

    [ Szerkesztve ]

    FőDudu

Új hozzászólás Aktív témák