Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zetor2000

    senior tag

    válasz Jahno #137949 üzenetére

    Nem megy lassabban az adatcsomag.
    A switch/router elég alsó szinten villogtatja a ledet, ezt a módosítást kell végrehajtani. A módosítás nem érinti a cucc működését, de ha összehasonlítod egy eredeti szoftverrel futó switch/routerrel, akkor az lesz, hogy nem ugyanúgy villognak a ledek.
    Azaz a "támadó" képes a hálózati eszköz portjaihoz rendelt ledeket saját szájíze szerint villogtatni.
    Amivel baj lehet itt - és szerintem eléggé szopó, hogy oké, frissítettem a switch szoftverét... leállt pár percre a cég hálózatának egy része, és senki nem szól? Legyen, munkaidő vége, az a folyosó hazament. De hogyan jutok a fájlhoz, amit ki kéne juttatni? De mondjuk még ez is megvan, mert hozzáférek a fájlhoz, és fel tudom tölteni a switchre. Na, kiadom a parancsot, hogy villogj... villog. Benn, a rendezőben, ahol a switchek vannak. Egy komolyabb fájl legyen 10 mega, ami elég hosszú ideig villog. Előferdül, hogy nincs ekkora hely a switchben. Összetömörítem Winrarral? :D oké, van 3 db fájlom, kulcsom a rendezőbe, lerakom a telefont a... öntapadó tépőzárral a falra? :D de ez villog 2-3 napig. Nincs ekkora tárhely a telefonban... na, mondjuk S23 / iPhone, van benne 1TB. Senkinek nem tűnik fel, hogy bejárkálok feleslegesen egy rendezőbe?

    Ja, eléggé laborkörülmény... a másik, az XYLock ledek villogtatása már alkalmasabb lehet, ha van egy biztonsági kamera, ami rálát a klaviatúrára. Ott képi elemzéssel szép lassan feldolgozható a kinyerni kívánt fájl.

    A legutolsó cikk azért volt érdekes, mert ott egy emeleti irodában villogott egy HDD led, amit egy drón nézett. Nyilván ez is techdemo és laborkörülmény, de ez már talán járhatóbb.

    Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Új hozzászólás Aktív témák