Új hozzászólás Aktív témák

  • blueboi69

    csendes tag

    válasz deathtania #98037 üzenetére

    Ami nekem info van, ismerős ügyvédtől, ott 1%, de abban minden benne van.
    Amikor mi vettük a kecót, akkor a földhiatalba én vittem be a papírt, mert a hitelügyintézéshez már vihettem is aznap az érkeztetett papírt és nyertünk vele pár napot, akkor ez fontos volt és számított.

    Egyébként lófaszt a seggébe, mert jelenleg amilyen ingatlanárak vannak, az ő díja is baromira emelkedett. Tehát ugyanazért a munkáért kap simán 40%-al többet, 2évvel ezelőtti díjhoz képest.
    És duplán lófasz a seggébe és a szájába is, mert van egy jóféle sablon adásvételije, ami kialakult az évek során, amit formáz az aktuális adatokkal, egyedi dolgokkal. Azon kívül miket is írtál?
    " tullap, van földhivatali díj, van iratelőkészítési díj, jübölési díj, iratnyomtatási költség, tárgyalóhasználati díj, bankkal történő egyeztetés díja, földhivatali személyes megjelenés díja, telefonálási díj, 5% költségátalány a készkiadásokra"

    - földhívatali djat én fizettem az ügyvéden felül
    - iratelőkészítési díj az miafaszom? IT világban ez mi? Megnyitom a vscode-ot vagy a böngészőt? Asztalos sem úgy számolja a munkadíjat, hogy akkor minden csavarbetekerés, meg elmegy az anyagért az külön pénz..
    - jübölési díjat értelmezni sem tudom
    - iratnyomtatási díj : ejha...pofám leszakad.
    - tárgyalóhasználati díj : milyen tárgyaló? Van saját irodája. Esetleg ebédre ne hívjam meg?
    - bankkal történő egyeztetés : nem minden esetben kell, vagy kiszámlázza a telefonköltséget is? Szintén kabbeafaszomdíj
    - személyes megjelenés: ezt az egyet azt mondom oké, mert ügyintéz helyettem és az neki idő.

    És akkor mi van benne az ügyvédi díjban? Az aláírásokhoz a tinta díját, toll kopási díjat és pecséthasználati díjat is fel kellene számolni.
    Komolyan a legtöbb ilyen az netto 1-2 órás munkáért bezsebel annyi pénzt, amennyiért más egy egész hónapot dolgozik.

Új hozzászólás Aktív témák