Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz hobizoli #43557 üzenetére

    Köszönöm az info-kat, Zoli! ;)

    Az helyzet, hogy mindenben hallgattam az itteni tanácsokra. Csak olyan hardvert vettem meg, amit javasoltak. (A "VRM" hűtés kapcsán is a "Milyen alaplapot vegyek?" topic-ban írják, hogy ezen a lapon a legjobb a 450-esek közül.)

    Egyébként kifejezetten ATX formátumot akartam. Persze értem az igényt a kicsi gépre... Ha lenne ~250.000 forintért egy ilyen tudású "mindenes", Full HD játékra is alkalmas laptop, azt vettem volna, hidd el.

    Ha viszont "LEGO"-zni kell, akkor a nagy, szellős házak híve vagyok. Ezért vettem ilyen Phanteks-et.

    Nem kell félni a VGA túlmelegedésétől sem, mert ez a legkevesebbet fogyasztó 256 bit-es RX Radeon kártya.

    Az egy szem venti is elég rá. Most átraktam a régi gépembe. Arról írok..

    32°C-os a hőmérséklete. 270-en pörög a ventije IDLE.

    Valamiért erre a régi Win7 telepítésemre nem ment fel az új driver-e, így játék alatt nem tudom kipróbálni, de azt hiszem, a VGA hibát kizárhatjuk.

    A régi kártyám is ugyanazt a problémát produkálja az új gépben. Tutti az alaplap a "ludas", csak még az nem világos, hogy miféle módon...

    (Bár most másik topic-ban a RAM-ra is gyanakodnak, de hát csont nélkül felismerte az új gép. Amikor végre bejutok a BIOS-ába, ott van minden adata a RAM-nak; feszültség értékek, sebesség adatok, és "szemre minden rendben".)

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák