Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz ayo #132166 üzenetére

    Ez azért kellemetlen, mert pl 8 euróért már nagyon elgondolkodtam egy Rage 2-n, mint Mad Max stílusú nem teljesen eltolt Just Cause játékon. Just Cause 4 és Generation Zero mint az Avalanche saját új játékai nagyon el lettek tolva. :(

    De Bethnetnek már lassan az óráit szalámizom, ha nem kaptam volna ajándékba a 76-ot Steamre valszeg soha nem lett volna meg, még bundliból se. Lehet csak nekem okozott törést az Imulse, a Direct 2 Drive, illetve a Games for Windows Live kimúlása (igaz ott csak áttételesen volt cuccom, talán az 1 dolláros Viva Pinata ami fizetős volt, és az sajnos (már csak Xbone-ra elérhető), de a 3 együtt már elég volt a jóból.

    Persze lehet hogy én nézeteim kezdenek kiöregedni, és úgy járok mint a szegény lemez fanok. Én anno gond nélkül elfogadtam az online aktiválást és a klienseket, egyrészt mert a fizikai adathordozás mindig macera volt (az átlag floppy és a karcos CD használata simán PTSD-t, és itt a fájl hol a fájl vidám bújócska órákat okozott ;] ), másrészt, ami csak később esett le, 50+ játékot régebben sehogy sem tudtam volna legálisan birtokolni, se hely ehhez nincs és nem is volt adattározóimon (pl GoG képek menekítése vagy 20 játékig menne, utána külön mikroszerver kellene a megőrzéshez :U ), se fizikai helyem nem lett volna már csak DVD tokoknak sem, nem hogy a régi vágású karton dobozoknak.

    Aztán bejött ugye hogy töredék áron tudtam hozzájutni mindenhez, dobozos időben 4000 ill 2000 forint alá nem ment semminek az ára, most egy 9 dolláros(Double Fine bundlival ingyen jár 1 hónap az újaknak!) Humbli Scambliban van 12 jó játék. :)

    De amennyire a Szerzői és Szomszédos Jogok engedik, és mindig is engedték, a klienses-bármikorletöltős világban még mindig én vagyok a játékok tulaja... egészen addig míg a platform el nem száll alólam, mert akkor kakukk van, nem játékok birtoklása. :U

    Ezért idegenkedem a bérléstől és a streamingtől is, vagyok olyan nerd hogy nem utasítom el őket (pl MS Game Pass, vagy Origin Access féleség lehetett és kellett volna Steamen már a 2007-es technikai lehetővé válása óta, csak épp a kiadók tojtak bele, ha épp direkt meg nem tiltották :U , másik nagy sajnálatom a Guest Pass intézményének kinyírása), de mint enyhe játék gyűjtő nem tudok jó szívvel egy fillért áldozni rájuk, a kipróbálom és eldobom pillanatnyi YOLO élményért én nem tudok rajongani. :(

    Streaming különösen problémás, mert ott pl a PC egyik legnagyobb erénye, a modding már technikailag sem lehetséges, míg egy Game Pass-nél nem lenne akadálya, ha a MS kliense nem akarná az Epicet is alulmúlni mindenben. :))

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák