Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz mr_ricsi #906 üzenetére

    Hali!

    Először is köszönöm, hogy segíteni próbálsz!
    A mai nap folyamán elhozom a nyomtatót az orvosi rendelőből. Tegnap nem volt rá mód hogy tüzetesebben átvizsgáljam, hisz rendelés volt, ott topogtak a betegek, szóval ma már jobban beletudok mászni a nyomtató "lelkivilágába" itthon... :DDD
    Meglátjuk mi lesz, mindenképp írni fogok és akkor leírom ezt a "színkavalkádot" is a ledekkel... :DDD

    Fire.

    UI: Amúgy miért vagy ennyire biztos benne, hogy nem lesz újabb SSC?
    Nem létezik már a fejlesztőcsapat például, ilyesmi?

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • lamiki

    senior tag

    válasz mr_ricsi #906 üzenetére

    Én is pont erre gondoltam amikor ma délben áthívtak egy Epson C48-as miatt ami pont letiltott a hulladéktinta gyűjtő számlálójának a túlcsordulása miatt. Azon felváltva villogott a bekapcsolást jelző zöld és a piros led, tegnap átsiklottam efelett, úgy látszik csak félig koncentráltam ide, mert este a kórházat jártam, a 70 éves apám elesett tegnap előtt és combnyaktörése lett.
    Másrészt viszont olyasmit írt, hogy nem reagál semmire, nem tud tisztítani, meg fúvóka ellenőrző mintázatot nyomtatni, pedig ha ezt megpróbálja, akkor legalább is szólni kéne a nyomtatónak, hogy nem tudom megcsinálni, mert kifogyott a patronból a tinta.
    Általában olyankor nem reagál semmire a nyomtató, még a patroncsere kérésre sem, ha letilt a nyomtató a hulladék tintagyűjtő, vagy más miatt.
    Egyszer egy olyan nyomtatót kaptam ami letiltott, és hogy nem reagált semmire a nyomtató, elég sokat szívtam vele, mire fel tudtam telepíteni, hogy rá tudjam engedni az SSC-t. Ilyenkor még a telepítő sem találja meg, szerencsére rájöttem, ha kimozdítom kézzel teljesen bal oldalra a fejet, amíg visszaér a parkoló állásba, addig nem tilt le a nyomtató, csak utánna, így fel tudta telepíteni a meghajtót.
    A nyomtató gépkönyvébe egyébként pontosan le van írva a ledek különböző jelzéseinek a jelentése, aszerint így utólag én is csak a kifogyott tintára gyanakodnék, vagy valami patron hibára, ami akár érintkezési baj is lehet a chipeknél, és ha ez a gond akkor kideríthető melyik patron a ludas, ha kér egy kézi patroncserét, a számítógép nélkül, akkor megmutatja a nyomtató, hogy melyik patronnal van gondja, és azt ki kell venni, megmozgatni:

    [ Szerkesztve ]

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz mr_ricsi #906 üzenetére

    Hali!

    Megoldódott a probléma. Egyszerűen nem szabad hagyni, hogy teljesen kifogyassza a tintapatront. (után gyártott)
    Rosszul kezeli alapban, hogy mennyi a tintaszint, általában 15-20%-ot bent szokott hagyni, ez esetben viszont csontszárazra kiszívta teljesen a feketét. 2 hónap helyett közel 3 hónapot bírt ki. Szerintem azt hitte, hogy -10%-on van... :DDD
    Hoztam ma egy készlet patront, csak a feketét raktam bele, igaz másodjára, de elindult és megszűnt a hiba, a szoftvere is egyből látta a tintaszinteket. Természetesen szoftverből is elindítottam a patroncsere metódust, ennél a típusnál szükséges(és még jó pár Epson esetében), mert csak ekkor szívja fel rendesen a szükséges mennyiségű tintát ill. készíti elő használatra.

    Az az ironikus a dologban, hogy akkor akadt ki, amikor úgy működött, ahogy kellene. (a tinta 100%-os felhasználására gondolok)

    Annyi előnye volt a dolognak, hogy egyúttal ki is takarítottam a nyomtatót teljesen.

    Köszönöm mindenkinek a segítőszándékot! :R

    Fire.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák