Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz #75912448 #22359 üzenetére

    "Háccő elég ránézni egy svenkelő jelenetre palazma vs LCD. Óriási a különbség utóbbi javára mozgóképfelbontás terén."

    Ne vicceljunk mar. Ezek pont azok, ami mindketton gagyin nez ki, mert gagyi maga az alapanyag.
    Egyebkent meg erdemes lenne ranezni a modern TV-kre, az LCD-k meg a plazmak kozott tesztekben sincs tul nagy kulonbseg, IRL meg plane nem.

    DRM is theft

  • sb

    veterán

    válasz #75912448 #22359 üzenetére

    Én kamera pásztázásnál plazmákon látok villogást és darabosságot mikor néha rájuk pillantok a boltban. :D

    De a mozgásfelbontás részéhez mondom, nem értek...
    Ettől függetlenül nekem ez teljesen más problémának tűnik, mint a folytonosság és az interpoláció kérdése.
    Egyszerűen, mert a mozgás folytonossága nem a felbontástól függ, hanem a frissítéstől (pontosabban az eltérő képi tartalomtól... épp ezért gondolom, hogy folyamatosságra semmit sem számít a 24-48/120/600Hz-es megjelenítés, ha 24 kép van és nincs több. A telecine juddert szintén hagyjuk ki a játékból ami a nem egész számú többszörözésből adódik. jó esetben ez sem plazmán sem LCD-n nem gond.)

    Mozgásfolytonosságban nem hiszem, hogy egy 120Hz-es LCD panellel gond lehet. Épp az látszik az interpoláción és minden máson, hogy ezekkel sokkal jobb a folytonosság és csak a forráson/(eltérő) képek számán múlik a dolog. A 24p plazmán is darabos lesz.

    szerk:
    Szívesen vennék vmi linket ahol ezzel a mozgásfelbontással foglalkoznak. De nekem eddig úgy tűnik ennek - neve alapján is - a felbontáshoz van köze, nem a folyamatossághoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák