Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • biga

    senior tag

    válasz paljani #15 üzenetére

    Ez nem hiba, hanem ez a dolguk. Micsoda szélsőkommunista felfogás ez? Senki sem azért választ meg egy vezetést, hogy aztán rossz legyen neki. Kivéve a liberálisok.

    Jesszusom. Szélsökommunista felfogas...
    Tehat szerinted a vezetés dolga: lhitetni az emberekkel, hogy szavazz ram és "örök élet és ingyen sör"? Nos akkor neked jogodban all arra szavazni, aki ezt igéri, csak aztan ne mutogass masra (pl Brüsszelre), ha esetleg még sem lesz ingyen az a sör...

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz paljani #19 üzenetére

    a mi a rossz a valsztonak fogalmarol vitatkozunk. Szerintem azért valasztok meg valakit, söt bizok benne, mert az én érdekeimet képviseli, méghozza szakszerüen. és ha kell ezt akar az én, esetleg informacio hianyon alapulo, vagy false informacion alapulo téveszméim, illetve a rövid tavu érdekeim ellenére is képviseli!
    Nem volt szandékomban a szadba adni semmit, csak leforditottam erre amit mondtal.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • doooo

    veterán

    válasz paljani #14 üzenetére

    Hány százalék ezeké a cégeké? Számold már össze.

    Másrészt meg, az, hogy téged ilyen könnyen meg lehet győzni arról, hogy a kommunista államnak semmi köze az ország legfontosabb autógyártójához... az a te problémád.

    Hihetetlen, hogy hányszor tudják ugyanazt eljátszani, mert a világ többi részén képtelenek felfogni a hozzád hasonló emberek, hogy amúgy rohadtul tojnak mindenkire, és csak hatalmat és befolyást akarnak szerezni. Minden szép és olcsó, aztán mikor kivéreztették a verseny hiánya miatt a nem-kínai cégeket, akkor szépen elkezdenek árat emelni, meg kontrollálni a piacot, meg geopolitikai befolyást szerezni ezeken keresztül, és minden országot megkárosítani és Kínának alárendelni.
    Annyira egyszerű forgatókönyv, és annyira nyilvánvaló hosszú évek óta. Szimpla, tagadhatatlan tény.

    És ami a legfontosabb, ennek elég könnyű gátat szabni. Semmi nem örök érvényű, és a régi hibákat ki lehet javítani. Magyarán büntetővámokat kell kivetni, vagy szimplán betiltani mindent, ami nem felel meg a nemzetközi törvényeknek. Mert Kína akármekkora is, csak egy ország, és az emberiség abszolút többsége olyan országokban él, amiknek nem céljuk a KKP-nek alávetni magukat.
    Ja és persze a KKP is tudna ezen azonnal változtatni. Ha legalább visszakanyarodna a régi útvonalra, mert ez a mostani, Micimackó által megtervezett útvonal egyenesen a földbe viszi az egész rendszert.

  • Stealth

    aktív tag

    válasz paljani #36 üzenetére

    Igen, én is ilyesmire akartam kilyukadni, de te jobban megfogalmaztad. :K

    -= Stealth =-

  • UnA

    Korrektor

    válasz paljani #14 üzenetére

    "Pontosan melyik kínai cég "állami cég"?"

    Mindegyik. :) Még akkor is állami cég, ha hivatalosan nem szerepel ez sehol, lásd a mostani tőzsdei beavatkozást.

    A "nyugat pénzemberei", amit említesz, összesen kb. 5 százalékos részesedéssel szerepelnek a BYD-nál.

  • biga

    senior tag

    válasz paljani #36 üzenetére

    Sztem senki nem ajnarozta itt a nyugatot. Plane nem tartja senki szentnek. Söt, nem kevés hibat soroltunk fel, amit a nyugat elkövetett. De a maganvéleményem szerint még mindig a legélhetöbb rendszert üzemelteti, beleértve a kisemberek életét is.

    Természetesen jogodban all megvaltoztatni a rendszert, és döntési pozicioba ültethetsz varmilyen kinai (esetleg é-koreai, ha mar felmerült) tipusu vezetöt, és ha elég sokan vagytok, akkor majd elérheti eu is a (talan?) altalatok ahitott keleti tipusu demokraciat. hogy ezt megtehesd, persz nem art, ha addig is egy, a nyugati vilag altal "elnyomott" orszagban élsz, hiszen ha nem, akkor ez ugye nem egyszerü.

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz paljani #39 üzenetére

    Vicces látni, hogy az aktivisták ma számon kérik...

    Masokrol nem tudok nyilatkozni, de az biztos, hogy én nem vagyok aktivista. Nem vagyok senki fizetett vagy fizetetlen prokatora. De europai polgarnak tartom magam, aki hisz a demokraciaban, bar latja annak hibait is. Igyekszem a legjobban informalodni és leellenörizni az informaciokat, amiket kapok. Ebböl sajat magam vonok le következtetéseket, nem szajkozom senki masét. Persze a következtetéseim lehetnek hibasak is, és ha tudsz, jogodban all uj informaciokkal ellatni, ami alapjan majd talan uj következtetéseket fogok levonni. De kizarolag a sajat következtetéseimböl kialakult véleményemet fogom mondani.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • biga

    senior tag

    válasz paljani #48 üzenetére

    egyik se kell ide, se az EU-ba

    Rendben, nyitott vagyok minden uj megoldasra. Hallgatom az ötleteidet, milyen modon tudnank megreformali az összes jelenlegi tarsadalmi rendszert.
    De arra kérhetlek, hogy ne feltételezd, hogy pusztan azért, mert nem pont ugy gondolkozom, mint te, azért még ennyire szétrothasztotta egyesek agyát a nyugati propaganda:.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • ddekany

    veterán

    válasz paljani #48 üzenetére

    "Miért nem lehetünk mi pl. közép-kelet Európa Svájca?"

    Az önmagában kevés, hogy egy ország elhatározza, hogy semleges lesz, és hagyjanak békén. Valamivel be kell biztosítania, hogy ennek ellenére, hogy egyedül van és pici, nem tarolják le jobbról, vagy balról. Végső soron csak az a megoldás, hogy értelmesebben viselkedik úgy általában az emberiség, és mindenki együtt működik mindenkivel, a közös jólétért. De ez egy nehéz játék, mert ez gyakorlatilag egy világállamot jelentene.

  • doooo

    veterán

    válasz paljani #39 üzenetére

    "*rendszerváltás nálam konkrétan az elmúlt 10-12 évben történt meg, előtte csak bohóckodás volt."

    Ezt mondhattad volna korábban is, megspórolhattál volna nekünk pár kommentet.

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz paljani #53 üzenetére

    Lekicsinylő, lekezelő politikai kommunkációt azóta látok amióta a jelenlegi kormány van hatalmon.
    Szóval furcsálnám, ha az ezzel közösséget nem kívánók magas száma miatt növekedne a kormánypárt népszerűsége. Inkább az ellenkezőjéről lehet szó.

    Aki hülye, haljon meg!

  • Fred23

    nagyúr

    válasz paljani #53 üzenetére

    A lekicsinylő, semmibevevő kommunikáció fordítva is elég erősen működik, azt ugye azért elismered? :D

    Egy olyan politikus, aki turulos talicskában tolja a kolostormalachoz méltóan nagy tökeit maga előtt a saját út szimbólumaként, ha nem a realitások talaján állva teszi ezt, és a szövetségesei asztalára szarik az okos pragmatizmus jegyében, előbb vagy utóbb megnézheti magát. Meg persze miatta mi is.

    Ja, a szankciók meg működnek, ha nem is olyan jól, mint ahogy azt a normálisabb nyugati átlagpolgár szeretné. És igen, az ukránoknak már sokkal előbb sokkal több fegyvert kellett volna kapniuk, ezt a Nyugat nagyon elb@szta. De egy fokkal még mindig jobb későn kapcsolni, és lassacskán fokozni a támogatásukat, mint hagyni nyerni az orosz diktátort. (Bár nézhetjük úgy is, hogy vesztett már most, mert elvesztette az oroszok jövőjét.) De mondjuk ez itt már elég OFF.

  • ddekany

    veterán

    válasz paljani #52 üzenetére

    "Hamarabb véget érő háború = kevesebb halott. Ennyire egyszerű."

    Csak épp ebben benne van az a feltevés, hogy ha hagyod őket veszni, akkor ezzel vége a háborúnak. És nem csak összeszedik magukat az oroszok a 2. menethez.

    [ Szerkesztve ]

  • doooo

    veterán

    válasz paljani #69 üzenetére

    A "Merkel-éra utáni időszak" az elmúlt 2 évet jelenti. Miféle ámokfutásról beszélsz?

  • biga

    senior tag

    válasz paljani #52 üzenetére

    Huh... Lehet, hogy meg fogom banni, hogy valaszolok neked.
    Hiszed vagy sem, nem akarlak semmiröl meggyözni, én a parbeszéd hive vagy alapvetöen. Hiszek abban, amit egyébként te is irsz, hogy nyilt és öszinte kommunikacioval sok problémat el lehet kerülni illetve meg lehet oldani.
    De amiket leirsz, abban nem sokat talalok a nyilt és öszinte kommunikaciora valo törekvésböl.

    Azt mondod, Mindenkinek a saját portáját kell tisztán tartania. Itt kire gondolsz? En ezt ugy értelmezem (javits ki, ha rosszul), hogy senki ne mondja meg mi mit teszünk, cserébe mi sem mondjuk meg mit tesznek ök. (Ki a mi, gondolom az ök az a nyugat, nyelvtanilag arra kell utalnia). Ok, ez mondjuk elfogadhato nézöpont lehet egy egészséges vitaban. Végül is ez csak döntés kérdése: el kell izolalni az érintett csoportot ("mi") az "ök"-töl, és a kommunikaciot kizarolag a feltétlenül fontos, elkerülhetetlen kérdésekre, illetve az idöjarasra kell korlatozni. Itt mar érzek némi hibat az emlitett nyilt és öszinte kommunikacioban, mert ez bar öszinte lehet, de hogyan beszélhetnénk nyiltsagrol ilyen esetben? Na meg a kölcsönösség lenne az alapja, tehat hogy cserébe én sem szolok be senkinek, illetve nem probalom befolyasolni.

    Az altalad emlitett "kibaszott erös hadsereg" sem sokat segit a nyilt és öszinte kommunikacioban (plane, ha a szomszéd mondjuk még kibasszottabbul erös hadsereggel rendelkezik). Mint irtad is, valoban volt ilyen sokszor a történelemben (hogy be is jött mindig...), és végül is abban is van igazsag, hogy innen indultunk, bar akkor még barlangban laktunk és a legtökösebb politikus az volt, akinek a legnagyobb bunko volt a kezében (szerintem ez még a kerék elött lehetett, szoval most tekintsünk el a talicskatol :) ) .

    Ideólógiákkal nem lehet jóllakni és ruhát sem adnak érte a gyerekre a boltba. Ezt írja fel minden "ellenzéki szavazó" a tükörre ami előtt fogat mos reggelente.
    Ebben a mondatodban kizarolag egyetlen szoval vitatkoznék: az ellenzékkel. Az nem kell ide!
    A nélkül tökéletesen elfogadhato.

    Nem azért feltételezem, mert nem úgy gondolkodsz mint én, hanem akkor írok ilyet, amikor nem tudom eldönteni, hogy most indextelex44424hvgportfolio.hu cikket vagy egy prohardver hozzászólást olvasok. Mert nincs különbség...
    De, szerintem pont azért feltételezed. Mint emlitettem, én tényleg nyitott vagyok a parbeszédre, és nyitott vagyok a mas véleményre is. Te viszont egyaltalan nem vagy nyitott ra, hiszen pusztan az a tény, hogy nem értek veled néhany dologban egyet, arra sarkallt téged, hogy beskatulyazz engem, és lényegében minden szavamba belekössz. Nem tudom, mivel bantottalak meg, hogy ilyen negativan (mondhatni gyülölettel) irsz nekem, de ha valami alapos okod van ra, jelezd és természeteszn elnézésedet kérem érte.

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

  • Fred23

    nagyúr

    válasz paljani #79 üzenetére

    "Az hatékony diplomácia alapja (támasza) az erős hadsereg."

    Akkor belátod Te is, hogy életidegen és kártékony, mikor egy jelentéktelen kis ország vezetője azt hiszi, hogy csakis az ő szemétdobja / portája az egész területe, nem pedig csak olyan mértékben, amennyit a valós katonai ereje indokol, illetve amennyit az erősebbek -akár a szövetségesei- megengednek neki. És akiknek ha az asztalára szarik, nem lesznek annyira sem engedékenyek tán, mint eddig. Egy gyenge ország vezetője azt sem döntheti el 100%-ban, hogy mi minősül az ő portáján szemétnek, és a gazdasági vagy katonai megerősödése sem rajta áll legnagyobb részt. Hagyják neki, vagy sem. Jobb esetben olyanok befolyásolják a döntéseit, akik kulturálisan hasonlóak, rosszabb esetben pedig olyanok, akiknél a novicsok és a polónium is simán opció az ilyen-olyan ellenfelek ellen, mert például nem kell tartaniuk a közvélemény erejétől sem, azon ugyanis már rég nem múlik semmi.
    És adott, látható szereplők vannak. Ha egy kis ország vezetője nagyon megfeszül, bizonyos esetekben elérheti, hogy egyik érdekszférából átkerülhet egy másikba, vagyis hogy x ponton túl már egy másik nagyobb hatalom fogja megmondani, mihez is van joga neki és a népének.
    A lakosság akkor jár jól, ha az életmódjához, kultúrájához, és jövőképéhez is passzol az erős szövetséges/ek kultúrája, célkitűzései, stb.

    Írásaid alapján Hozzád az orosz és a kínai kultúra passzol jobban, de talán tévedek. Én a nyugatihoz vonzódom jobban.

  • biga

    senior tag

    válasz paljani #79 üzenetére

    Nem akarok én vérre menö vitaba menni veled, ezért nem is volt szandékomban tamadonak latszani. Ha barmiben félreértettelek, hat van ilyen. Tamadonak lattam, mert ugy hangzott (igazabol még most is ugy latszik, most is belekötöttél ebbe is :) )
    Söt, ha gondolod, szivesen folytathatjuk a beszélgetést, (de ne itt, mar igy is szétoffoltuk), de attol tartok, hogy mi teljesen eltérö vilagban élünk. Amiket te irsz, azoknak a nagy része az én vilagomban egyszerüen nem létezik, vagy legalabb is abban a formaban nem létezik. Igy nem tudom, hogy képesek lennénk-e konstruktiv (nem a masik meggyözését célzo!), pusztan csak az informacioaramlast segitö diskurzust folytatni. Ha igen, hat benne vagyok (de ismételm, ne itt). Hogy eldönthesd, érdekel-e:
    Gondolom a billentyükiosztasombol kitalaltad, hogy nem Mo-rol irkalok neked, 3 gyerekem nött fel itt (töled nyugatra), végigjarva az itteni iskolakat, de egyik szinten sem talalkoztam sehol az, amikre te is utalsz a gyerekek vagy a gender terén, bar nyilvan sokkal liberalisabb szemléletü a vilag errefelé, tabu nélkül beszélhet a gyerek (is) a pedagogussal, akar ilyen kérdésekröl is (hiszen ez a dolga, nem a gyerekmegörzés), de szo sincs kötelezö dologrol, propagandarol meg aztan plane nem. Nem, szerintem az nem propaganda, hogy azt hazudjuk egy dologrol, hogy nem is létezik, miközben igen!
    Amit te belinkeltél, elhiszem, hogy van valami valahol, ami a cikkben leirtakra halyaz, ebböl meg valaki irt egy cikket a sajat céljaira. De ismétlem, ilyennel de még csak hasonloval sem talalkoztam (pedig lett volna lehetöségem ra, hogy talalkozzak vele, a gyerekeim mar egyetemen vannak, vagy azon tul).
    Europai orszagban élek, söt az egyik, ha nem a leginkabb bevandorlok altal terhelt orszagban (én is az vagyok). Igen, vannak konfliktusok, néha komolyabbak is. Senki nem akarja banalizalni a kérdést, bizony vannak feszültségek is e miatt. De nem latok altalanositast sem ugy altalaban (na jo, itt is vannak hozzad hasonlo gondolkodasuak jo paran, akik szerint mindet el kellen hajtani: na ök a konfliktus fele!). A jelenlegi kollégaim nagy része még csak nem is europai. De ebben én személy szerint semmi negativat nem latok, sokat tanulok tölük, és viszont.
    A probléma ettöl még valos és kezelésre szorul, méghozza közösen. Szerintem ebben a kérdésben egyaltalan nem megy, hogy mindenki a sajat haza tajan oldja meg ezt a kérdést, ez nem nemzeti, hanem europai probléma. Ebböl esetleg ugy maradhat ki Mo, ha tényleg szigoruan (mittomén fallal) elszigeteli magat (végül is ezt teszi, bar még falrol nincs szo...).
    Amit az erös hadsereg elönyéröl, mi több szükségességéröl irsz elöttem #Fred23 mar elmondta, minek ismételjem, igaza van. Annyit tennék még hozza, hogy a történelmi tapasztalatok szerint akinek nagy hadserege van, az hasznalni is akarja. Ami szükségszerüen agressziohoz, konfliktushoz vezet. Nem véletlenül jöttek ra elödeink, hogy ennél hatékonyabb, ha inkabb szövetségeket hoznak létre (katonai, gazdasagi, tarsadalmi). Szerintem is ez jobban garantalja az altalad is emlitett békét. Nem értettem soha egyet, a magam modjan tiltakoztam mindig is minden katonai beavatkozas ellen, ami nem közös megegyezésen alapulu békefenntartasrol szolt (ENSZ). Nem gondolom, hogy barmi joga lett volna barmelyik orszagnak demokratikussa/iszlamma/zsidova/orossza stbb bombazni a masik orszagot. A jelenlegi hatarok kialakulasan is komoly nyomokat hagyott a történelem, sok esetben megkérdöjelezhetöek, de valojaban mar a puszta létezésük is ellentmond a történelmi tapasztalatoknak, és föleg a (nagyrészt) 19-20.szazad eröltetett nemzetallamositasanak köszönhetö. Erre lenne ugyebar egyfajta megoldas pl a shengeni övezet létrehozasa, amivel szimbolikusan meg is szüntettük azokat.
    Nem gondolom, hogy az EU egy problémamentes szervezet lenne, nagyon sok belsö és külsö feszültség fesziti, lenne mit megreformali rajta. De szerintem a problémak nagy része föleg technikai jellegü, az alapvetö (kulturalis, tarsadalmi, moralis) értékekkel személy szerint egyet értek, söt, szerintem Mo jol felfogott érdeke is ez. Es nem, Brüsszel még csukott szemmel, hattal allva, egy sötét szobaban sem hasonlit Moszkvara :)
    Részemröl ennyi, itt ebben a topicban nem akarom ezt az erösen OFF témat folytatni, de mint irtam, a fentiek figyelembevételével, és a rövid összefoglaloval a nézöpontommal, ha te is nyitott vagy ra, folytathatjuk

    [ Szerkesztve ]

    ''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

Új hozzászólás Aktív témák