Új hozzászólás Aktív témák

  • paljani

    aktív tag

    válasz biga #71 üzenetére

    Azt mondod, Mindenkinek a saját portáját kell tisztán tartania. Itt kire gondolsz? En ezt ugy értelmezem (javits ki, ha rosszul), hogy senki ne mondja meg mi mit teszünk, cserébe mi sem mondjuk meg mit tesznek ök.
    --- Felesleges többet belelátni, mint amit pontosan leírtam. Ha minden ország kitakarítja a szemetet a saját magánál, akkor egy boldog(abb) élhetőbb hely lesz. Ha a
    (saját) problémák kezelése helyett mások pusztán ideológiai alapon történő vegzálása folyik, akkor a problémák megmaradnak és tipikusan eszkalálódnak.

    Végül is ez csak döntés kérdése: el kell izolalni az érintett csoportot ("mi") az "ök"-töl, és a kommunikaciot kizarolag a feltétlenül fontos, elkerülhetetlen kérdésekre, illetve az idöjarasra kell korlatozni. Itt mar érzek némi hibat az emlitett nyilt és öszinte kommunikacioban, mert ez bar öszinte lehet, de hogyan beszélhetnénk nyiltsagrol ilyen esetben ?Na meg a kölcsönösség lenne az alapja, tehat hogy cserébe én sem szolok be senkinek, illetve nem probalom befolyasolni.
    --- Ezt nagyon (de nagyon!!!) benézted. Összekevered ugyanis a nyílt (=őszinte, tabumentes) kommunikációt a nyitott kommunkációval (=hajlandóságra a kommunikációra) és ebből vonsz le tökéletesen rossz következtetéseket...

    Az altalad emlitett "kibaszott erös hadsereg" sem sokat segit a nyilt és öszinte kommunikacioban (plane, ha a szomszéd mondjuk még kibasszottabbul erös hadsereggel rendelkezik).
    --- Óriási tévedés. Az hatékony diplomácia alapja (támasza) az erős hadsereg. Készpontennyi. Mindig is így volt és mindig is így lesz. Aki ezt nem érti vagy fogadja el az gyakorlatilag a legalapabb dologgal nincs tisztában a diplomáciában és/vagy alternatív világban él.

    Mint irtad is, valoban volt ilyen sokszor a történelemben (hogy be is jött mindig...), és végül is abban is van igazsag, hogy innen indultunk, bar akkor még barlangban laktunk és a legtökösebb politikus az volt, akinek a legnagyobb bunko volt a kezében (szerintem ez még a kerék elött lehetett, szoval most tekintsünk el a talicskatol :) ) .
    --- Ez ilyen belemagyarázás, hogy régen bunkókkal ütve választották ki a törzsfőket. Ezen mindig jókat röhögök, de semmi valóságalapja sincs. Semmi.

    De, szerintem pont azért feltételezed.
    -- Leírtam, hogy nem, nem azért. Ennél többet nem tehetek...

    Mint emlitettem, én tényleg nyitott vagyok a parbeszédre, és nyitott vagyok a mas véleményre is. Te viszont egyaltalan nem vagy nyitott ra, hiszen pusztan az a tény, hogy nem értek veled néhany dologban egyet, arra sarkallt téged, hogy beskatulyazz engem, és lényegében minden szavamba belekössz.
    --- Pontosan, hogy párbeszédet folytatunk és teljesen nyíltan leírom neked, hogy nem (és miben nem) értek egyet. Ezt TE a saját személyed elleni támadásnak éled meg... mi közöm van nekem ehhez? Ezek a TE érzéseid, úgy éled meg ahogy akarod. Ha éppen áldozatpózba vágod magad akkor egészségedre!

    Nem tudom, mivel bantottalak meg, hogy ilyen negativan (mondhatni gyülölettel) irsz nekem, de ha valami alapos okod van ra, jelezd és természeteszn elnézésedet kérem érte.
    --- Picit több mint 25 éve követem az akutálpolitikát és a történéseket mind bel- és külföldön és a mainstream (propagandájuk) legrosszabb rémálma vagyok: vagy emlékezek és/vagy utánanézek dolgoknak. Engem nem lehet felültetni 2-3 havonta valami új faszsághullámra életidegen (és/vagy valóságidegen) ideológiák mentén. Mondok egy konkrét példát: nekem nem lehet megmagyarázni, hogy az oroszok saját maguk felrobbantották a saját 20 milliárd EUR-os (!!!) gázvezetéküket, pedig hónapokig ez volt a kotta a mainstramben. Vagy éppen elmagyarázni, hogy a férfiak szülhetnek vagy éppen a nőkből férfiak lehetnek vagy hogy a BLM "békés tüntetés" miközben embereket ölnek közben esetleg az óvodásoknak szüksége van szekszszobákra... (és gyakorló szűlőkent amikor ilyeneket látok nem a párbeszéd az első gondolatom, hanem a halálbüntetés...) Nem bántottál meg semmivel, nincs miért elnézést kérned.

Új hozzászólás Aktív témák