Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jozsi252

    veterán

    válasz dudika10 #22054 üzenetére

    Az a baj kicsi Li-ion akksival mint pl. a 10440-es akksival is, hogy a nagyobb terhelést nem szeretik, igaz nem is arra vannak kitalálva, de attól még így van.
    Ha egy 350mAh 10440-es akksit ha terhelek pl. 2A-el akkor jó ha kijön belőle 180mAh környéke. De ha egy 900mAh eneloop-ot terhelel 2A-el akkor abból 750-800mAh környéke simán kijön. Szóval jobban bírják a nagyobb terhelést. Ezért írtam hogy ilyen kis méretbe egy AAA akksi, pl. egy 900mAh eneloop lehet hogy jobb választás.
    Nyilván mindkettő akksinak van előnye hátránya, de az ilyen kicsi Li-ion akksik nem valami acélosak.

    A Warboy fejlámpához annyit fűznék hozzá, hogy belemegy a 18700-as is, de a rugót nagyon összenyomja. Hosszú távon nem tudom ez mennyire jó. De nyugodtan lehet védelem nélkülivel használni, mivel hétvégén egyik akksit 3.25V-ig merítettük, és a fénye láthatóan gyengült. Szóval szerintem nem kell attól tartani hogy az akksit kinyírjuk a túlmerítéssel. Előbb cseréljük ki, mint hogy ez megtörténjen.
    Amúgy írtam az Xtarnak mailt hogy jelzi-e valami a merülést, de választ nem kaptam még. Ha jön akkor beírom ide.

    Írtam hogy bedöglött a VP2 töltőm ami az Akkuteile-től jött. Na most ezt csütörtökön Postára adtam nekik, ma meg is kapták. Írtak is mailt nemrég hogy a töltőt megkapták, valójában rossz, és holnap küldik az újat. Szóval garis ügyintézés kiválónak mondható.
    Más cég lehet elküldte volna szervízbe, aztán csak hetek múlva kaptam volna vissza. De ők normálisak, egyből küldik az újat.

    iPhone 13 Pro Max

Új hozzászólás Aktív témák