Új hozzászólás Aktív témák

  • benfolds

    őstag

    válasz WestBam #32624 üzenetére

    az akksi majdnem új, kb 3-4-szer lett eddig feltöltve. tegnap elmentem vele bicajozni, és amikor rámsötétedett és bekapcsoltam a lámpát, rögtön visszavett minimumra és elkezdett villogni. eléggé meglepett, mert egy táblázatban vezetem, hogy melyik akksit mennyit használom, hogy kb. tudjam mennyi a kapacitásuk, és ez a pana elvileg 10 órát ment a héten minimumon, amikor nem volt itthon áram. így azzal számoltam, hogy kb 60%-on van, de úgy tűnik, hogy elfelejtettem pontosan "jegyzetelni". hazafelé kb 5-7 percig "villogón" mentem, mert nem láttam az erdőben semmit. gondoltam, nagy baja nem lehet az akksinak, mert a védelem úgyis "kikapcsolja". de lehet, hogy valamennyire károsodott az akksi, nem tudom. viszont szerintem inkább a töltő vagy az usb adapter hibája miatt nem akarta elkezdeni a töltést. ezt azért gondolom, mert
    - 3V-ot írt ki nyitófeszültségnek, még örültem is, azt hittem jobban visszaesett
    - mondom kb. 1-2 percig "töltötte" 0A-rel, beletöltött néhány mA-t és megállt a "töltés" (nem villogott a számláló és nem nőtt a kijelzett szám)
    - előző nap egy 0V-osnak jelzett akksit minden tökölődés nélkül feltöltött
    - most jut eszembe, hogy a múltkor olvastam, hogy az xtar nem nagyon szereti a blitzwolf töltőt

Új hozzászólás Aktív témák