Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz DonThomasino #410 üzenetére

    Régen nem volt normális nyák. :D

    Komolyra fordítva, a nyákkal masszívabb, jobban átlátható erősítőt lehet vele csinálni, de tudni kell hozzá jó nyákot tervezni, az nem triviális.

    Egy egyszerű PCL/ECL86 SE kapcsoláshoz mondjuk mindegy, hogy melyiket választja az ember mert annyira kevés alkatrészből áll. (ami ráadásul nagyon jól szól és nem is drága)

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz DonThomasino #412 üzenetére

    Igen. Beforrasztod a csőfoglalatot meg az alkatrészeket, aztán be kell kötni max 4 vezetéket per csatorna és megy. Meg valamennyivel biztonságosabb is a véleményem szerint.

    Amúgy javasolt betervezni anódtáp lemerítő ellenállást az erősítőbe, hogy kikapcsolás után ne maradjon töltve az anód kondi(k).

    Egyébként milyen erősítőt tervezel csinálni? Normál erősítőt vagy fejhallgatónak OTL erősítőt?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz DonThomasino #414 üzenetére

    Nem olyan nagy kunszt nyákot rajzolni, anno a PCL86 SE ős modelljének 1 oldalas nyákot csináltam amit házilag martam le. Olyan is lett, azóta se láttam senkinél pixeles vezetősávú nyákot. :)


    Annyira egyszerű volt a kapcsolás, hogy egy oldalon be lehetett huzalozni és még jól is működött. Azóta megtanultam nyákot rajzolni, de persze most se az elkészült rendes kétoldalas nyákokat, se a projektet nem találtam meg. :D

    Utoljára egy DAC + E88CC közös nyákját csináltam meg, az felülről ilyen lett:

    A PCL86 SE annyira egyszerű, hogy meg lehet építeni a csőfoglalat lábain. Vagy fogsz próbanyákot, azon megcsinálod majd azt lefújod nyák védő, forrasztható lakkal és már kész is van az örökös nyákod. A fenti képen lévő erősítőhöz tartozó táp nyákját így csináltam meg 2 éve, príma azóta is.

    A GU-50-et még nem volt szerencsém élőben hallani, se holtamban, így nem tudok róla mit mondani, de a szakmai hírnevemet rá merem tenni, hogy az az igen egyszerű PCL86 SE amit fent mutattam az egy igazán jó hangú erősítő és az általa szolgáltatott zenei teljesítmény elegendő egy lakásba, nincs szükség push-pull rendszerű erősítőt csinálni.

    Addig is amíg kitalálod mit szeretnél, állj neki beszerezni hagyományos fénycső fojtót, más néven fénycső balasztot. A legjobb az ami két körös, ezekből jó megcsinálni a táp CLC vagy CLCLC szűrését.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • bta1

    őstag

    válasz DonThomasino #410 üzenetére

    A légszerelés (a faék egyszerűségű dolgokat leszámítva) jobb helyeken forrléces szerelést jelent, így a NYÁK saját hangkaraktere kimarad összképből - bár ha elég ügyesek vagyunk, az így beiktatásra kerülő rövid vezetékdarabkákkal többet lehet rontani ;] Nem utolsó buherátorszempont, hogy 2-3 fokozatot átgondoltan szépen légszerelve az alkatrészcsere gyorsabb lehet.

    Összetettebb, 4-5 fokozatú elektronikáknál célszerű nem túlbonyolítani az életünket, és a jól bevált nyáknál maradni.

Új hozzászólás Aktív témák