Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #64905664

    törölt tag

    válasz zitrone88 #270 üzenetére

    Igen módjával akarom csak finomabbra őrölni majd ha odaérek, de azért párszor próbálkozom majd ha már ilyen csodás (nekem csodás) őrlőm van. Idén nyár elején nagy bőszen rendeltem lavazza orot kotyogóhoz....mit mondjak?! Még keverve sem jött le! Persze, hogy olvastam már erről 1-1.5 éve olvasom mindhárom kávé topikot mert számomra nagyon tanulságos és érdekes akkor is, ha sosem lesz automatám, karosom. Tudtam, hogy nem szabadna mégis hibáztam.
    Az omnia silk és a tchibo family jön le csak a 40 éves kotyogómmal maradéktalanul mivel csakis őröltet vásároltam, persze nem ismertem és soha nem hallottam sose a víz előmelegítést, stb. Az omnia classic és a family exkluzív már csak vagy keverve, vagy felébe jött le (ezért forrt felül is amiről itt olvashattam először, hogy az meg már milyen kv....)ezért maradt évekig az elején írt 2 fajta, közülük is az omnia silk mert világ életemben omniás voltam (legalább is így hittem). Az omnia silk és a csibó family sosem forrt felül mert szépen le tudott csorogni.

    Igen láttam a "tudást" a brikkákról kotyogókról stb azt hiszem a nagy kávé topik összefoglalójában (és szerte a neten) azt mindjárt le is mentettem magamnak habár ennyit azért nekem is illik megjegyezni.... :D
    Lementettem már a kotyeszokba ajánlott kávéfajtákból is több fajtát, majd kisérletezek. :) Igen, egynek a dallmayr is szem előtt van tartva ilyesmivel kezdek majd.

    Decaffét kapszulásban iszom mindenképpen, az a minden napi kávézásom befejező rítusa 15-órakor (dupla decaf) :D .
    Ezt a magam darálta bialetti - szerintem - leendő jó kávét minden reggel fogom inni, ebéd után mindíg 1 dupla vertuós kapszula jön (80 ml) de persze nincs felállított szabály nálam van, hogy 1 espresso jön (40 ml), ez bármikor változhat. Amiért írtam valamelyik nap, hogy fagyasztanom kell a szemeket mivel rendelni fogom a szemes kávét és azt nem lehet hetente tehát ha minden reggel iszom egy kikísérletezett nagyon jó kávét, a rendelt nem 1-2-re fog elfogyni.

    Így mivel reggel nem kapszulásat iszom, nem lesz olyan drága havi szinten a kapszula. Viszont ha így folytatódik a kapszulás kávéfőzők tartóssága ahogy a futárok is elmondták, ha lejár a garis idő egy perccel sem kell tovább mert a nespressónál arany árban nem fogom javíttatni. A vertuót fél évesen cserélték persze nem kellett harcolni a cseréért és minden újból indult.
    Még annyit, hogy a kapszulás decaf ugyanolyan finom mint a koffeinos (arabika-robusta) ezért amíg lehet ragaszkodom hozzá.

    És még ezt is: igen, máris lekaptam a kisérleti főzeteket mielőtt teljesen lejött volna, ezt is meg tanultam a topikokban. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák