Új hozzászólás Aktív témák

  • #64905664

    törölt tag

    válasz konzumpro #259 üzenetére

    Szép napot mindenkinek.

    Szia, meg jött a cucc /bialetti moka, graef, főzőlaphoz közbetét-alátét/ 3 rendelés egy helyről 3 nap alatt, külön külön futárokkal. :N :D Bár 120 mm-es legkisebb talp-átmérőjű edényt ajánl a főzőlapom a brikkáé meg 100 mm, minden gond nélkül lefő az alátét nélkül is ennek első körben örülök, nem kell a vastag alátétet külön felmelegítenem minden kávéfőzéskor, tehát nem eszi az áramot percekig feleslegesen. :)

    Most "kifőzöm" a haszn.utasítás szerinti módon. Először lefőztem egy tiszta vizet, de már ezt sem jól sikerült, 8-as fokozatú főzőlapon 6-osra állítva....hideg vízzel indítottam, majd kissé felnyitottam a tetőt, hogy hadd lássam a folyamatot. Természetesen 1-2 percen belül kivágta a vizet, körkörösen. Jó forró volt, ma nem fürdök. :DD

    Utána amikor kihült lefőztem az első kávét most már a haszn.utasítás szerinti fél fokozaton, 4-esen. Hideg vízzel indítva volt javasolva, de így is nagyon hamar lejött. Mindjárt lehűl és a kövi főzést 3-ason prószálom.
    A lehet egy kérdéssel több?! - ez lenne: a régi kotyeszt minden főzés után kb 40 évig, folyó hideg víz alá tartva lehűtöttük/tem és rögtön szét csavartam elmosáshoz. Itt a leírásban az szerepel, hogy hagyjuk míg kihül utána csavarjam szét. Szerintetek? Most hamar kihül mert a konyhámban jégverem van de ha jó idő lesz ott kell hagynom és később elmosni? És akkor a tömítő guminak nem lesz baja? Köszi.
    Most főzök egy másodikat, majd harmadikat is a mosogatónak. Fura, mert nálam soha bárminő egyetlen morzsa sincs csak úgy elhajítva, kiöntve. :U
    Ja, van az utolsó téglám omnia silk ezzel bejárathatok könnyek nélkül, 40 dkg-os volt.....

Új hozzászólás Aktív témák