Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • unknownerror

    tag

    Sziasztok!

    Én is beléptem az egpu világába egy Dell E6430-al (i5 3360m,8gb,ssd,onlyhdgraphics), EXP GDC EC és 1060 3gb-al, atx táp.

    Win10 Pro 1803, 388.71 driver, error code 12 volt, illetve a tápot kellett fixre bekapcsolni.

    Először a 36x drivert raktam fel, utána frissítettem talán 375, aztán valahogy ez lett végül.

    Kérdésem lenne, hogy például performance test 9 2ezer alatti pontot ad, ha a kártyán is van a monitor. Ez valós lehet? Egyedül Far Cry 5-tel játszok, nem gondolnám, hogy 2ezer pont körüli lenne a kártya, mert fullhd-ban high-on is megy, bár itt a proci 100-on teker már. Vagy csak a tesztnél kevés az x1 sávszél ?

    Amiket egyelőre nem tudtam megoldani, hátha itt találkozott már ezzel:

    - Gép bekapcsoláskor ha be van dugva a kártya, mindig az indul. Próbálgattam a bios-t, kapcsolgattam a delay-t, az uefi-s trükköt is néztem, de nem sikerült rábírni, hogy a hd graphics (és a laptop kijelző) menjen alapból. (ez azért lenne fontos, mert többször hozom-viszem a gépet és csak alvóba teszem, ha játszok, bedugnám a kártyát, ha nem, leválasztom)
    - Néha ha a külső kártyáról megy a kép, akkor windows leállításnál kékhalál. Ez se mindig, érdekes. :)

    Amúgy csináltam hozzá hulladék anyagból egy hordozható házikót :D

    [link]

  • unknownerror

    tag

    válasz saby97 #5276 üzenetére

    kentucky: Még semmit nem próbáltam fc5-ön kívül, de majd teszteltem. :D

    saby97: igen, én is erre jutottam, már amikor ezt a típust vettem cél volt, hogy erősebb cpu belemenjen, remélem hamarosan egy i7 ugrik majd a gépezetbe. :D

    Most izgulok, először hoztam magammal csak a laptopot és az egpu-t. Mire megírtam ezt a hszt-t, kékhalál :D Persze reboot, elfelejtettem kihúzni a kártyát, no kép, uck. A jövőben többet terveztem vinni magammal, jó lesz ha így játszani kell vele, hogy menjen. :D Valami nv dll-re hivatkozott, lehet, hogy nem jó a driverem? Megpróbálok játszani a verziókkal.

    [ Szerkesztve ]

  • unknownerror

    tag

    válasz saby97 #5279 üzenetére

    igen. most beugrott még egy probléma: Bitlocker volt a gépen az egpu előtt. Ha véletlen az egpu adja a képet, akkor hardver változás történik, és meg kell adni a visszaállítási kódot. Utána ha reboot, kártya kihúz, megint hardver változás... :D

    Ez alapján csináltam az uefi-s tolud növelést, az működött is egyből, de hogy mindig a hd graphics menjen az nem. Ha nincs monitor kötve a külső kártyára, akkor is az indul, ha gép indulással be van dugva. Persze ezek odafigyelést igényelnek és nincs gond, de például hétvégén összesen egyszer lefagyott a gép, reboot, bent maradt a kártya... Ha lenne rá megoldás, az az ilyen eseteket is kiküszöbölné.

    Illetve úgy látom kelleni fog az i7, egy 38x0-en gondolkoztam. De már előre látom, hogy az meg nagyon fog melegedni, akkor azt is mókolni kell, vennem kellett volna egy eleve erős laptopot 3-4* ennyi pénzért, oszt jóccakát :D

    Csak a táp hűti a kártyát, 59-61 fokos volt játék közben.

    Van még egy Lenovo T420 2520m-el, esetleg azzal ki tudom még próbálni a kártyátm, beast-et, ha valakit érdekel. Nem akarok hazudni, de azthiszem 8.5 van nekem.

    [ Szerkesztve ]

  • unknownerror

    tag

    válasz saby97 #5312 üzenetére

    Nálam elég furcsák az eredmények. Van olyan program, amiben 500ezer helyett kapok 15 ezret. :D

    De van olyan, amiben 10ezer helyett 6ezer. Inkább erre számítottam.

    A héten több játékkkal is fogom tesztelni a setup-ot.

    Illetve globális kérdés:

    Nagyon vékonykának tűnik az exp gdc hdmi kábele.
    Megoldás lehet, ha a mini pcie-t átalakítom x1-es pcie-re, és az x1-et alakítom x16-ra? Csak mert ha ez működhet, akkor beépítek a dvd olvasó helyére egy x1-es csatit, ami stabilabb, mint az express card-os kábel. Csak kérdés, hogy a hot plug például működne-e ezzel. Vagy hogy lehetne stabilabb de hot plug kapcsolatot varázsolni ha nincs thunderbolt.? Nekem egyelőre nincs gondom a stabilitással, de lehet ez a gyér teljesítmény mögött, hogy gyenge a kábel?

  • unknownerror

    tag

    válasz saby97 #5317 üzenetére

    jaj ez a gyári hdmi-express card kábel :D ezt nem toldom, de elég f0s minőség, nem tudom miért pont ezen spóroltak. Szinte minden nap használom, és máshol olvastam, hogy nem túl jó minőségűek, vigyázni kell rá. Na majd az idő megmondja, hogy bírja.

    Én megtaláltam a nekem megfelelő drivert: 372.70.
    Dell E6430 i5 3360m W10Pro + exp gdc 8.5 EC + 1060 3gb.

    ddu után egyből felraktam, működik frankón a hot plug többször is, illetve ha a géppel együtt indul a kártya akkor is minden jó, nem fagy le, nem kékhalálozik. Benchmarkban egy picit többet ad, de még mindig több helyen is gyanúsan kevés a pontszám, de legalább a kívánt game megy :D

    Eddig próbáltam újabb, régebbi drivert (a beleírósat is), de mindegyiknél volt valami gixer, 38x-től felfele hotplugnál néha kékhalál, de nem mindig, gép indulásnál nem volt kép ha a kártya adta a képet, esetleg játék közben random kidobott az asztalra, és lecsatolódott a kártya, újracsatlakoztatva kékhalál, benchmark közben random kifagyás. Nyílván többel is működne rendesen, nem próbáltam mindet végig, de legalább ezzel nincs a küszködés, hogy megint lefagyott, újraindítom, jaj bentmaradta a kártya, gép ki kártya kihúz, bekapcs, boot, kártya bedug, kékhalál, jó, akkor boot menünél megállítom, ott dugom be a kártyát, úgy meg jó, kezdtem unni.

    Erre most mit látok?

    Direkt kikapcsoltam, hogy a drivereket ne frissítse a mocsadék, remélem elcseszi, és kezdhetem előröl. :Dd

    Ja, szórakoztam az uefi-vel, mert 3 bejegyzés van, de csak egy indul belőle, és ki akartam törölni, erre elállítódott a tolud, visszaállítottam grub-bal, ekkor újra megadtam, hogy mindig a hd graphics adja a képet, de tolud megy, ez a beállítás meg nem. Ha a kártyával együtt indul a gép, nincs rajta monitor, akkor is csak az egpu adja a képet. Ez eddig akkor volt gond, amikor csak így működött stabilan a gép, mert újra kellett indítgatni, ez miatt a bitlocker-t meg ki kellett kapcsolnom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák