Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz Virág et. #5268 üzenetére

    He-he én is pont ilyesmi Compaq gépből fogom csinálni a HTPC-t. :)
    D500 vagy D510SFF (D51S) ?
    A D500-ban alapból nincs USB 2.0, úgyhogy abba egy USB kártya könnyen lehet, hogy kellene ehhez, mert az USB 1.1 lehethogy nem elég sebességben.

    Hát sajnos a HD nem fog menni rajta, legalábbis én úgy tudom hogy csak a HD szériában van megfelelő dekóder rész - DXVA. Valami amúgy a 9550-ben is van már, úgyhogy ennek azért mégiscsak jó lenne utánakérdezni pl. a HD Film lejátszása topicban.
    (tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba)
    Tudnál ezekről egy kis infót mondani ?

    Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?
    Csak abban van, hogy az USB-n átküldött adat ugye terheli a procit is valamennyire.
    De ha ezt a mostani kb. 6Mbit-es adás-sebességgel számolnám csak, akkor nem nagyon.
    Úgyhogy érdekes, miért is mondják, hogy kell hozzá a 2.0-s USB; vagy lehet hogy ez máshogy működik. :F

    HD-hez egy AGP-s Ati HD kártya lenne jó - azzal már megy a DXVA.
    Ugye mivel Low Profile kell neked is ehhez a házhoz, így sajnos abból csak egy darabot ismerek - illetve kettőt, mert van egy régebbi változat S-Video TV-Out-al, az újabb meg HDMI-vel.
    Az S-Video-s: Asus AH3450/HTP/256M 256MB DDR2 AGP [link]
    Csak sajnos jó drága...
    Talán van ahol pár ezerrel olcsóbb lenne, de még úgy is sok.
    De ha neked jó lenne a HDMI-s (nekem mindenképp kell a TV-Out, és pl. ezért nem tudtam a nagygépbe HD5000-s szériás kártyát venni. :W ), akkor azt lehet kapni néha aprón használtan, sokkal olcsóbban.
    Én TV-Out-osat hiába keresek használtan. :(

  • lorenzen

    aktív tag

    válasz Virág et. #5268 üzenetére

    Tényleg esélytelen egy P4 2.4GHz + ATI FireGL T2 (Radeon 9550) párossal a HD adások megjelenítése akár Win, akár Linux alatt?

    Nem teljesen esélytelen, de izzadni fog a processzor, a VGA hiányosságai okán.
    Én biztosan nem vágnék bele ebbe a projektbe, mert nagyon hangos lesz a végeredmény.
    (Ha HTPC irányában indulsz el, érdemesebb Atom-ION párosban gondolkodnod. Létezik passzív, notebook tápos változatuk. Minimális hűtéssel is szaladnak. Ráadásul annyira alacsony a fogyasztásuk, hogy mehetnek 24/7-ben. (Alvó állapotban nagyjából annyit fogyasztanak, mint kikapcsolva.))

    Esetleg erőforrásigényben van különbség a különböző (akár PCI, akár USB) tunerek között?
    Az USB verzióknak elenyészően, de nagyobb az erőforrásigénye, az USB erőforrásigénye miatt.
    Ha az analóg része is lesz az USB vevőnek, ne számíts szép képre analóg vétel esetén.

    tunernek egyelőre Pinnacle PCTV Hybrid Pro 310i vagy Asus 7131D PCI került szóba
    Ha ragaszkodsz a Linuxhoz, előtte ellenőrizd, létezik linuxos driver hozzá. A mai divat szerint zárt drivereket készítenek a gyártók, de csak Windows alá.

    Adj vért, életet adsz!! (Az aláírás, a vámpírok támogatásával jöhetett létre.)

Új hozzászólás Aktív témák