Új hozzászólás Aktív témák

  • PikkPukk

    csendes tag

    válasz bzoley #283 üzenetére

    Sokan, sokféle konténert csináltak már (van már vagy tucatnyi), mindenki megy a saját feje és igényei után. Az MKV is csak egy próbálkozás (bár annak nem olyan rossz), tudtommal valami orosz srác fejlesztette/találta ki (az "m" az elején matrioska-t jelent :) ).
    Ja, az tény, én csak a video és audio streamekre gondoltam. Ehhez az AVI is elég lenne, máshoz már nem nagyon (bár utólag engem nem nagyon érdekel se az EPG, se a teletext)... A TS-sel perpillanat csak annyi a bajom, hogy nem tudom rendesen megvágni (a 22 Gbyte-os olimpiai megnyitót :Y ).
    "AAC vs. AC3"-nál én az AC3-ra szavaznék, de csak azért amiért az AVI-ra is: népszerűbb, szélesebb körben elterjedt. A DVD-k hangsávja(i) is ebben a formátumban van(nak). Ha nem kell átkódolni, nem romlik a minőség. Másrészt sok Dolby (AC3) dekóderes digitális erősítő van, AAC-t kezelő egy sem (tudtommal)... Egyébként most a HD-s adások hangsávja 384 kbit-es MP2. 384kbit-be már belefér az 5.1-es AC3 is (DVD-k egy részén is ilyen minőségben van rajta)...
    Az AAC-nál csak annyi az előny, hogy kisebbre is lehet tömöríteni. Ha jól tudom a DAB+ szabványt fogadták el a digitális rádiózáshoz, ami vélhetően a HE-AAC vagy a HE-AAC2 akar lenni, ez utóbbi pl. 32 kbit-es sztereo adást jelent(het). Itt (is) arra megy ki a játék, hogy ugyanabba a frekvenciasávba minél több adást be tudjanak zsúfolni... :((

Új hozzászólás Aktív témák