Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jackal2

    senior tag

    válasz molnigee #34187 üzenetére

    Ha én is leírnám, mi történt egy év alatt, akkor egy oldalon egyetlen hozzászólás lenne, 700.000 karakterrel:P

    Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

  • medvegy

    aktív tag

    válasz molnigee #34187 üzenetére

    Hehe. Én is pont egy éve kezdtem. Álljon itt az én visszatekintésem is.

    Szóval, tavaly karácsonyra barátnőm meglepett egy Auchan X5C-vel - lehet azóta már bánja :DDD
    Marhára megtetszett a hobbi, szinte azonnal rendeltem is bentre egy H8 Mini 3D-t illetve később egy Fluoreon-t. Ezek a gépek marha jók voltak tanulni.
    Gyorsan kiderült, hogy engem inkább a fotózós/videózós oldala érdekel a hobbinak, ezért tavasszal beszereztem kéz alól egy patika állapotú Phantom 1.1.1-et, és akasztottam alá egy EKEN H9-et. Utána egy egyszerű 2D gimbal-lal toldottam meg a gépet, illetve az EKEN-t lecseréltem egy SJ5000X Elite-re. Bár az FPV sosem került fel, evvel a szettel hónapokig repültem. Marha sok élményt és tapasztalatot köszönhetek a P1.1.1-nek, és az sem utolsó, hogy szinte búkó nélkül sikerült végül eladnom.
    A következő lépés a Phantom 3 volt augusztusban. Először P3 Standard-ot vagy maximum Advanced-et akartam venni, de végül egy német webshop-ban olyan jó árat találtam, hogy a Professional lett a befutó. Az elmúlt hónapokban beszereztem a gép mellé minden tartozékot: tartalék aksikat, DJI hardcase-t, szűrőket, stb, így mostmár teljes a készlet és jobban élvezem a hobbit mint valaha.
    A Phantom mellett valami sportosabb gépet is szerettem volna. Ezért még májusban vettem egy XK X251-et illetve később egy X100-at csapatás céljából. A rossz idő beálltával pedig egy E010 is bekerült a flottába.

    A jelenlegi flotta:

    Ami a jövő évet illeti, valószínűleg sokkal visszafogottabb lesz, már ami a beszerzéseket illeti (ez nem is baj). A P3P maradni fog minimum egy évig még, de az is lehet, hogy tovább (P4 ill. P4 Pro nem akkora előrelépés, hogy váltsak). X251 és X100 ugyancsak nagyon bejövős, maradnak, amíg szét nem hajtom őket. FPV versenyzés egyelőre nem vonz, racer-t így nem fogok építeni. Viszont amin erősen gondolkodom az egy brushed szoba-'racer' plusz egy olcsóbb FPV szemüveg ;)

    Mindenkinek kellemes ünnepeket kívánok :))

    FOTÓIM: facebook.com/otvos.aerial/ & instagram.com/sandor_otvos/

Új hozzászólás Aktív témák