Új hozzászólás Aktív témák

  • stigma

    addikt

    Sziasztok.

    Pár kérdésben szeretnék tőletek segítséget kérni, melyek az alábbiak:
    1. Photo management konténer:
    - Profil alapú belépést szeretnék, felhasználónév jelszóval
    - Képek rendszerezése (albumok, helyek) akármi alapján
    - Feltöltéskor ne fájlonként hanem akár komplett mappákat is hozzá lehessen adni
    - a feltöltött fájlokból generáljon thumbnail(kisképeket) is , mivel netre akarom kiednedni 10-20-30GB-nyi képet akarok majd megosztani.
    Amiket találtam: Lychee, Piwigo, PhotoPrism.

    Itt amit eddig kipóbáltam az a Lychee volt, sajnos egyenlőre csak újonnan tudok albumokat létrehozni, és a fájlokat beleömleszteni.
    Legenerálni legenerálja, de így nem a legjobb.
    A végén Nginx Proxy Managerrel majd kiengedem netre, mert a rokonoknak/barátoknak meg szeretnék osztani pár tartalmat, ezért kellene a felhasználó alapú kezelés.

    Ki mit használ?

    2. 1 hálózat 2 webszerver?
    A mostani NAS-om-on már fut egy Nginy Proxy Manager, viszont van egy másolagos Backup-om (NUC) melyen Xpenology fut.
    Ha az 1. pontban lévő Photo Management konténert nem találok, akkor Xpenology esetében a Photo Station vagy Moments lesz a befutó, melyet a netre engedek ki.
    Ez esetben kell nekem egy második webservert telepítenem a NUC-ra ?
    Itt csak azért gondolom, hogy igen, mert ugye havonta vagy 3 havonta az SSL-em újra generálódik, ahogy leját a Letsencrypt és mivel másik szereverem van ezért max úgy működne, ha a legyártott SSL tanusítványt mindig betölteném a másik szerverre.
    Viszont én valami automatikusat akarok, így gondolom kelleni fog. Jól gondolom?

    Válaszotokat előre is köszönöm. :R

    ....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

Új hozzászólás Aktív témák