Új hozzászólás Aktív témák

  • Digger

    senior tag

    Látom sokan vagyunk DNS-320L tulajok, akik keressük a lehetőségét a Fonzi féle NAS okosításnak. Mielőtt megvettem a NAS-t, láttam, hogy az L változattal vannak problémák, bár arról senki nem írt, hogy mi az. Vállalva a kockázatot mégis ezt vettem, mert sokkal nagyobb erőforrások vannak benne, mint az elődben! Azóta is keresem a megoldást, kevés sikerrel! A régi változatban azzal kezdik a telepítést, hogy a NAS fileszerkezetének a gyökerébe másolják a szükséges fun_plug állományokat. Az újraindítást követően ez a speciális nevű script futni kezd és innentől kezdve már bármit meg lehet tenni a rendszerrel. A fun_plug állományokat a beépített ftp-vel másolják a gyökérbe, ami nekem a leírás alapján nem sikerült.
    Jól látom, hogy ez a probléma az L-es változattal? Itt már nem működik a gyökérbe másolás lehetősége?
    Nem vagyok profi linuxos, csak gondolkodom:
    Más módszerrel nem lehet a fun_plug-ot a gyökérbe másolni?
    Például, ha kiveszem a lemezeket, egy másik linux rendszerhez csatlakoztatom, gondolom felcsatolva már oda tudnám biggyeszteni a szükséges dolgokat. Nekem két 500-as winyó lakik benne, és RAID1-be van kötve. Gondolom mindkét lemezre föl kell másolni a cuccot. Van ennek valami veszélye? Nem szeretném ha mondjuk visszaköltöztetve a lemezeket, már nem látná a RAID1 tömböt!
    Jó lenne ha egy profi linuxos segítene!

Új hozzászólás Aktív témák