Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BEndre34

    tag

    válasz AuraSync #4882 üzenetére

    Sziasztok!

    Addig is, amíg egy igazán hozzáértő nem ír:

    Ahogy a drón vásárlás előtt, a szűrőnél is sok időt töltöttem fórumok, vélemények, tesztek olvasásával és a végeredmény számomra az lett, hogy ár/érték arányban nem éri meg az olcsó szűrő. Hiába ugyanaz az ND érték van rajta, a végeredmény más. Mondjuk, aki pro képszerkesztésben/utómunkában az ezerszer jobbat kihozhat a gagyi szűrővel, mint én az általam jónak tartott PolarPro-val. Érdemes üvegből készült változatot használni (a műanyagot kerülni kell), mert tartósabb és könnyebben tisztíthatóbb, illetve - ha jól tudom - a felvitt szűrő réteg is jobb minőségű. Nekem a PolarPro lett a befutó és azon belül is a Cinema Series - Shutter Collection (mondom ezt úgy, hogy van 2db DJI ND szűrő is).
    A szűrők szerencsére használtan átlagosan valóbban féláron vannak, így érdemes többet is beszerezni belőlük (8-16-32). ;)

    Geller72 kérdésre válaszolva - a mostani, március végi időben - a kérdéses időjárási viszonyok között az ND8 lenne az arany középút, ha nagyobb %-ban süt a nap. De még én is próbálgatom, mert közel nem olyan "egyszerű" a szűrő kiválasztása, mint a fényképezőgépen.

    u.i: Gyakorlok, mert bőven van mit tanulni a drónnal való fotózás, videózás terén, így a tévedés jogát fenntartom. ;) :D

Új hozzászólás Aktív témák