Új hozzászólás Aktív témák

  • vili13

    őstag

    válasz Auratech #42 üzenetére

    Köszönöm, ezt kicsit emészteni kellett, és már csak néhány problémám van a metódussal kapcsolatban. Az egyik a fehérzaj használata. Ami fehérzajt eddig láttam, annak soha nem volt teljesen lineáris a spektruma, csak elég messziről nézve. Nem keni ez szét többé-kevésbé a végeredményt? Illetve nem egyszerűbb ténylegesen az impulzusválaszt mérni - praktikusan 1db impulzus segítségével - és azt használni valamivel? Szvsz egyszerűbben, gyorsabban és pontosabban lehet számolni az eredményt egy normalizált impulzusválaszból, mint az fft-vel vacakolni. Persze ha már fft filter, azt is szívesebben megírom magamnak, ha majd egyszer nagyon ráérek... ([link]).
    A HRTF-ről ezt már nem mondanám el, abból kénytelen leszek megelégedni valami előre gyártott megoldással. Csak még nem tudom, melyik lenne a legmegfelelőbb. A Wave Arts Panorama 5 ([link]) lenne az egyik esélyes, ami tud valami ilyesmit, de kicsit bonyolult a lelkivilága az ízlésemhez képest - én jobban szeretnék egyetlen ''HRTF on/off'' kapcsolót a több tucat állítgatható paraméter helyett... :)

Új hozzászólás Aktív témák