Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • initio

    csendes tag

    Hali srácok. Digi c2 teli a mediatekes csoda. Valahogy szeretnem rootolni, de nem nagyon sikerül. Valakinek ötlet?

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    Srácok, A kérdéseim ( persze üdv mindenkinek, és boldog ünnepeket )
    Digi: Csak 4G vagy 4G+ érhető el? Fontos Lenne tudnom hogy LTE csak, vagy LTE+ is van!
    Van e már olyan csomag, ami már kihozott digis simkártyára +3650 XXXXX... Internetet ad, korlátozás mentes sebességgel? Nyilván havidíjért. van valami infó?
    ha mobilnet előfizetést adnak, amiről fentebb szó volt, stickel és minden okossággal, akkor az digis SIM vagy valamelyik 3 csoda hálóján megy?
    milyen módon lehet a sebesség korlátot megszüntetni kint levő sim kártyákon?

    olvastam rengeteget, a digi által használt hálózatokról, de nem volt egyértelműsítve sehol sem a 4G+/LTE+ megléte.

    tudnátok nekem infóval szolgálni?

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    Sziasztok! A digi téma teljesen lepadlózott. El sem hiszem. Évtized óta Digi-s vagyok, sőt még a lakóhelyemet is úgy választottam az évek során hogy ez feltétel volt (Szerverek stb.. ) FIXIP/NET/4xMOBIL Kb 16-ba kostál most a számla..
    Most majd go a Vodafoshoz, ahol lesz LTE+ ami 3mib-et tud XD utánozhatatlan ez az ország XD ( sírjak vagy nevessek? )
    Lehet hogy csak nekem tűnt fel, de mióta a románok átadták, és oda kell érni NÉGYIG, azóta egy kva, k**a*zott torony nem épült, egy fillért sem tettek bele. node a 14 mib -et 3-ra CSIKK-enteni...

    Más téma: tudom nem ide tartozó, (admin kérlek ne harapj, felnőtt emberek vagyunk)
    Telenor/Yettel: Másnak is feltűnt a 4G+ akutt hiánya? az LTE-A mint olyan, csak nagyon ritkán, iszonyatos speedtest-es kínzásra tűnik fel. az 5G-vel nincs probléma, de csak egy eszközöm S22Ultra tudja... Győr és körzete ahol élek és mozgok, és itt tapasztalom.
    ( sokan élnek úgy hogy néznek de nem látnak, de az a "+" nekem fontos, és észre is veszem további eszközökön a különbséget )
    Ezen Zárt láncú videóban bejárom a várost, és tesztelek:
    https://youtu.be/WG5fb8H0xsQ
    ( A videó zártláncú, nem nyilvános, remélem világos hogy nem promotálni akarnék )
    Szóval kérdések:
    - Aki más régióban él: ott is ez a helyzet a 4G+ al?
    - panaszom, hang, személyes, majd írott formában történő benyújtására a Yettel azt felelte hogy minden is jól működik, én vagyok a hibás, meg a szokásos gyermeteg-elmebaj miszerint cseréljek eszközt, kártyát, szívet, májat, vesét, tüdőt.... Miért állítják hogy rendben van mikor érezhetően nincs! ( a videóból is kiderül mindez )

    nekem külön appok monitorozzák a cella azonosítókat, band-eket, mindent is.
    Van itt B1, B3, B20, B7, B8, B28 is (LTE/5G esetén is)
    mi okozhatja a Yettel LTE+ akutt hibáját? ( 3 éve lakom itt, Győrben 13 éve élek, az LTE+ Telenor mindig rendben volt, egészen 2 hónappal ezelőttig )

    Digihez vissza: Ez ami történik, leírhatatlan. már a frekiverseny is gusztustalan volt, ahogy elbántak velük. Nyilván 5 Ft/perc és rahedli netet adni 2.000-ért megölte volna a másik 3-at, de könyörgöm, ki dönötte el helyettem hogy vodás legyek? ( ami megjegyzem hogy ha bárki AKART VOLNA IS akkor sem tudott volna, megbízhatatlanabb, agyon bonyolított, lassúbb netű, trehányabb, férgebb dolgot összehozni mint a voda...
    Garantálják az árakat? ok, és akkor júnus után kinek fizessek? Diginek? Vodának?
    és 24-től mi lesz velünk?
    oké hogy a főszámok Yettelesek, ( mert ott a sima LTE is tud 140mb/s-t illetve az LTE+ tud 320m/s-t illetve az 5G tud 931m/s-t < saját mérések > )
    de akkor is a másik 4 számom? a körzetszám megmarad? vagy mint a tescomobil 31-ese ez is megy a vodához?
    mi a tényleges feleállás mire számítsunk igazából???

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    válasz DrBubo77 #41947 üzenetére


    Győrben se 2 se 4G ( örömmel konstatálom a képeken hogy így lesz majd LTE+ DIGI :D )
    Ezt mindig is hiányoltam. Viszont hiába a keresés kézzel ( és lábbal is ) repülő, akár Boing 747, nincs hálózat/nem elérhető / Csak segélyhívás ( a keresés nem is listázza a hálózatokat ) SAM Note10+ Android13 UBL Egyedi kernel és FW, illetve SE T610

    PS: Kedves DRbubuo77, töröld a HSZ-t és nyugodtan zárjál ki a fórumról ha ez esik jól neked, nem engem minősítesz, ( ahogy egy korábbi kommentem is törölted, máig nem értem miért.. ) De ha ez egy komoly fórum, felnőtt, technikus emberek csoportja, akkor ne menjünk át dedóba sem óvodába; értve ez alatt hogy:
    - Ez nem az a topic ne írj ide mert oda írj
    - Ne spamold a speed-test képeket
    - Lehetőleg ne csináljuk ezt-és-azt.
    A többi dolgot sem feltétlenül értem hogy miért teszed, ( gonolom máshol nem tudod kiélni vezetői hajlamaidat --otthon/munkahely stb.. -- ) Viszont lássuk már be könyörgöm, hogy az első napja ennek az átállásnak, még jó hogy mindenki méri a sebességet, hisz 3/3 Mbit-re csökkentésről volt szó. Legalább 200.000 Ember kíváncsi hogy mi lett a feje felett eldöntött szolgáltatással. Hagyjuk már meg a lehetőséget hogy mindenki elmondja/megmutassa/kérhessen/informáljon.
    Mellékeltem egy képet a Győri helyzetről, továbbra sem érhető el a 216-70 MNC számomra sem régi sem új eszközről.
    Ha gondolod töröld a HSZ-t, nem engem minősítesz vele.
    Initio

    [ Szerkesztve ]

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    válasz LógaGéza #41986 üzenetére

    Az ÁSZF szerint minden marad a régi, a roaming helyzetet illetve a költségeket dec.31-ig nem érinti a változás.

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    válasz 4Grider #41992 üzenetére

    A sebességgel kapcsolatosan: A Yoda sosem volt a sebességéről híres ( messze a Telenor volt a leg stabilabb, leg-gyorsabb, legjobb, ameddig nem jött a ' Ez nem egy búcsú ' ) De ha minden jól megy, akkor a fejetlenség tetőzésében követendő a példa :D hogy: Ez a kis csomag csak 100Mbiten megy, ez meg kicsit többön, a korlátlan csomagban korlátlan a sebesség, AMI a valóságban az volt hogy: Minden csomag annyival ment amennyivel a cellán kifért :D
    Talán itt is megmarad ez :D mert csak úgy elfelejtik :D :D :D

    Bár ne vegyük el hogy ez nem egy Telenor, Ez NERAfone, a max sebessége LTE+ esetében 33Mib ( Győr, bázisállomástól légvonalban 50 méterre :D :D )
    Relytélyes a Telenor Sima LTE-n 140 körül, LTE+ esetében mértem vele 290-et is :D
    Legalább arra roamingolna :D nagyobb öröm volna :D

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    válasz csaszi75 #42001 üzenetére

    vágül csak sikerült: LTE+ R ( Roaming ) Volte is van.
    A Volte nyűg kapcsán: ( kéretik nem megkövezni, ez magánvélemény!!! )
    A mobil az Samsungnál indul S23 Ultra, Tab S8 Ultra ( előtte S22 Ultra, Note20 Ultra, Note10+ ) és ott is fejeződik be!

    1.) Bootloader kinyit ( Ezen okból számomra a HUA nem is eszköz mióta nem nyitható )
    2.) Kernel átír, band-lista frissít, felbuildel (nehéz, de nem ördögtől való)
    3.) FW: DR ketan rom, saját átirata XEH/DTB
    4.) Nyilván a saját buld a legújabb AOSP-ből! jelenleg: A13 (van már 14 is, tudom: időhiány)

    És minden ilyen gond megoldódik, mert:

    a.) BL kinyit: Ura vagy a saját eszközödnek, nem user-ja :D Főleg amennyi pénzbe kerülnek manapság ez a szabadság alap lenne! ( igy HUA: Kuka, Annak utángyártottjai XIA meg REALME és társai hulladékok alapból szóba SEM kerülhetnek , ahogy a Samu alsó, és közép kategóriásai sem --> Ha valamit csinálunk, csináljuk jól, ha valami lehet jó akkor legyen is az elve alapján --> Nyilván kinek mi a fontos a pénz beosztásakor )
    b.) Skálázható minden IS, és egy ilyen esetben nem kotlik meg a,b,c,d, szolgáltatás, mert pár terminal command-al orvolsolható minden IS.

    És ha így jársz el akkor láss csodát:

    Ez csak egy egyéni nézet, kérem ezt tiszteletben tartani olvasás előtt!

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    válasz DrBubo77 #41989 üzenetére

    Ha elértés történt, és nem te törölted, akkor bocsánat. Megértem a rend fentartásának szükségességét, csupán arra céloztam, hogy ma puskaporos a digiseknél a levegő, így kicsit lehetne " érzékenyítési-tréningen-átesettebb " a moderáció. Bocsánat ha túl-toltam, vissza a témához! És köszönöm a helyreigazítást! Annak igazságtartamát elfogadom!

    HSP Computer

  • initio

    csendes tag

    válasz ricsi99 #42007 üzenetére

    Ezt adom :D
    Bár ne zárjuk, csak nevezzük 16:00-ig -re :D

    HSP Computer

Új hozzászólás Aktív témák