Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zelikocc

    senior tag

    válasz rothfb #39834 üzenetére

    Remélem így lesz, hogy megtartják a DIGI tornyokat és csak ott bontják le, ahol amúgy is van már voda torony. Bár az még nem derült ki, hogy a Vantage Towers is része-e a dealnek (pár hónapja a telex is cikkezett erről, hogy nem tudni). De a DIGI tornyokat hozzátéve a voda hálózatához szerintem a legjobb 4G-5G lefedettséget érnék el az országban.

    dr9: (román DIGI): én olyat még nem láttam, ahol ne lenne B20 mellett B1. A régi only B8-as tornyokra is B20 mellé raknak B1-et, így valamennyire eloszlik a terhelés. Szerintem ne is legyen CA ezen az alap frekvencián, mert feleslegesen terhelné a B20-at az is aki a B1-en van.
    Sajnálatos, hogy nem vettek B28-at, ez azt is jelenti, hogy a vidéki 5G-jük még biztosan várat magára, bár a B28 5G ugyanolyan mintha 4G lenne.

    Viszont 2600 MHz-en hatalmas kapacitásuk van 2x40 MHz FDD és 1x45 MHz TDD, biztosan erre fogják alapozni a városi 5G-jüket. A 40 MHz FDD még 4G-n is 300 Mbit-es összkapacitást jelent, aztán ezeket szépen CA-val össze lehet csapni + még a 3700 MHz-el is. Szerintem a városokban a DIGI lesz a legjobb, ha ezek elkészülnek, csak vidéken lesz egy kis lemaradásuk, de azt meg ellensúlyozza valamennyire a sokkal több torony.

Új hozzászólás Aktív témák