Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr_no_Name

    tag

    Sziasztok!

    Digi 1000-es netem van.

    Oszlop -> üvegszál -> kábel végén csati -> vadi új Huawei (HG8143A5) modem -> cat6 kábel -> gépem.

    Nyáron lett bekötve a net, pöccre indult minden, és a speedtest 850-950 megabit körül mért minden esetben.

    A napokban (2-3 hete? 1 hónapja?) észrevettem azt, hogy baromira lassú lett a net. A letöltési sebességem eddig 40 MB / s (nem megabit) volt, ez most 20-ra csökkent kb, de van hogy kevesebb és ugrál.

    A speedtest 60-70 megabiteket mér letöltési sebességre, amit egyáltalán nem értek.
    Bejelentettem a hibámat: azt mondták, hogy náluk minden rendben van, de kiküldenek egy szerelőt. Ma ki is jött a fickó, aki rámért a saját modemjéről, saját laptopjával, saját utp kábelével, és 200 megabitet mért, ami érdekes, mert nekem ez 60 megabitet produkált mindig, de ugye az is kurva kevés. Visszavágott a kábelből, rakott rá új csatit, de ez sem oldotta meg a gondot. Elég sokat tökölt vele, jó fej volt, de ő is tanácstalannak tűnt. Azt mondta, hogy holnap még átnézik a kábel útját, mert hátha valahol sérülés van. Kb 20 méter kábel jön az oszlopról, de lehet több.

    Kérdés: szerintetek létezik olyan, hogy az üvegszálas kábel olyan formában sérül, hogy az lassú internetet eredményezzen? Nem értek a lovakhoz, de szerintem ha egy kábel sérült, akkor az egyszerűen nem továbbítja a jelet, és kész. Vagy jó, vagy nem jó. A fickó azt mondta, hogy előfordulhat, hogy úgy "tört" meg a kábel, hogy még épp nem csesződött szét teljesen, de már nem tudja továbbítani a max jelet, és ezért kapok csak 200 körüli megabiteket. Hangsúlyozom laikus vagyok, de ez nekem "mágiának" tűnik, és nehezemre esne elhinni, hogy egy baromi sérülékeny üvegszálas technológia pont úgy sérülne meg, hogy stabil 200 megabitet osszon szakadásmentesen az 1000 helyett. Furcsa.

    Az ablakon jön be a kábel egy lyukon, előtte pedig feltettek utólag egy redőnytokot, ami valóban kicsit meghajlította a kábelt, szintén még nyáron. Sebesség problémákat viszont hónapokig nem észleltem még, csak most. Ha ez lenne a baj, akkor ennek már akkor mutatkoznia kellett volna, nem? Tanácstalan vagyok, őszintén szólva nem szeretném, ha megint kábelezgetni kéne :/

    Szerintetek?

  • Mr_no_Name

    tag

    válasz Mr_no_Name #88171 üzenetére

    Ui: folyamatosan 5-8%-os packet lossokat mérek ha pingelem a google.com-ot. Teljesen érthetetlen ez számomra.

Új hozzászólás Aktív témák