Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fonok87

    aktív tag

    Sziasztok.
    Éppen gondolkodom váltsak-e jupisziről (valószínűleg úgyis fogok :DDD). Amit viszont nem tudtam kihámozni az összefoglalóból, az az, hogy most jár-e a CB-hoz hasonló egyben modem-router a Digi 1000 csomaghoz? FTTH terület, nem panel. Felhívtam nagy nehezen az ügyfélszolgálatot, megpróbáltam megkérdezni. A kollegina anmnyit tudott mondani, hogy olyan dobozt akpok amilyen van a szerelőnél az autóban :)) (a kérdést se értette szegény). Tényle nem lehet tudni, hogy router is jár vagy csak modem?

    Truss me, I'm an engineer.

  • fonok87

    aktív tag

    Sziasztok!
    Kis segítséget kérnék (mielőtt kitépem a hajam már mindegy, kihullott :DDD )
    Vettem egy routert és bridge módba átkértem a ZTE f618 boxot (ami hirtelen elemzésem szerint egy f*skupac, de azért kíváncsi vagyok mások mit gondolnak róla :) ). Át is rakták. A router Asus RT-AC57U. Nincs internetelérés a routeren keresztül. Modemet a gépbe dugva van. Router azt mondja ő felcsatlakozott az internetre. Ilyesmivel találkozott valaki? Asus router topikban olvastam egy fél mondatot hogy szólgáltató nem szeretheti ha másik mac című eszköz lóg a vonal végén, de az nem derült ki melyik szolgáltató (meg az sem, miért érdekli mi van a modem másik oldalán). Van valami PPPoE beállítás, amiről tudni kéne, felhasználónév-jelszó pároson kívül?
    Köszi :)

    Truss me, I'm an engineer.

  • fonok87

    aktív tag

    válasz Dragon3000 #78087 üzenetére

    Jogos észrevétel. Részletesebben itt írtam róla, mert a routert gyanúsítom elsősorban. Ide a lényeget akartam írni, csak egy fontos elemét kihagytam, hogy működött majd egyszercsak nem. Igazából arra voltam kíváncsi, bármilyen routerrel, bridge módba kapcsolás után (megkaptam róla az sms-t hogy megtörtént, még tegnap este) történt-e vkivel ilyesmi. Visszaállítom a gyári beállításokat, és újrakezdem az egészet, ez alap.

    (#78085) wwenigma : Lehet kicsit erősen fogalmaztam :) Azért ha valamire ráírják (rámondják), hogy router, és van rajta 2 ethernet port, akkor az arra akasztott eszközök pl. alkothatnának egy hálózatot. Azt nem várom el, pláne a Digi által kért havidíjért, hogy a szolgáltató építse ki az otthoni hálózatomat. Csak annyi történt, hogy nem vártam semmit az eszköztől, és azt is csak 80%-ban teljesítette. UPC-s CB-től funkcionalitásban visszalépésnek látom (ugyanakkor ez legalább kipöttyözi a jelszót és kér felhasználónevet is a router beállítás oldalra belépésnél).

    (#78086) sfdrakex: WAN port, igen. Router szerint van internetkapcsolat.

    Fú, tényleg semmilyen szinten nem voltam képes egy mondatban összefoglalni a problémámat :/

    Truss me, I'm an engineer.

Új hozzászólás Aktív témák