Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ed_007

    aktív tag

    Optikai kábelt használunk az Internet előfizetéshez, a Digitől kapott routerhez WiFi-vel kapcsolódva.

    Szolgáltatás kiesésünk volt, rutinosan újraindítottam a routert, vártam pár percet, Internet továbbra sincs, Ethernet konfigurációs hibát jelzett.

    Átálltam a backup Internet előfizetésünkre, és párhuzamosan felhívtam a Digi ügyfélszolgálatot.

    Hosszadalmas várakozás után a hívást fogadó fiatalember közölte, hogy a Digi vezetékes szolgáltató, ezért a Wifi-s kapcsolat problémáiért nem tud felelősséget vállalni, azért sem, ha elromlik a tőlük kapott modem, ezért kapcsolódjak hálózati kábellel a routerhez és próbáljuk ki úgy... egyébként ha kívánom, néhány napon belül kijönnek és bevizsgálják teszt-notebook-al, hogy működik-e. Ha akkor működik, ötezer Forint a kiszállási díj.

    Na most ez... olyan Elenderes hozzáállás (aki netezett akkor, tudja, miről beszélek: rendszeresen újratelepíttették a számítógépet az ügyféllel, amivel elment az idő, közben megoldották a központi problémát és utána diadalmasan mondták, hogy UGYE, hogy a KEDVES ügyfélnél volt a probléma...)

    Nyilván formálisan igaz, hogy a szerződés vezetékes Internetet biztosít, de erre hivatkozni állítani, hogy náluk minden rendben, és a Wifi miatt van a probléma... hm... (A router egyébként a géptől kb. egy méterre van, egy tízes téglafal túloldalán.)

    Eltöcskölésztünk vagy félórát a router újraindítással, hívásvárakoztatással, egyeztetéssel, vitatkozással stb., ami idő elég is volt arra, hogy megjavítsák a központi problémájukat, ami egyrészt pozitív, mert megint van optikai net, másrészt meg hülyére véve érzem magam, mint mindig, amikor a Digi ügyfélszolgálattal kell bármit egyeztetnem.

    Nekem szimpatikus a Digi "kuruckodása" a NAAAGY "labanc" szolgáltatók ellen, de ez az ügyfélszolgálat, meg a "vezetékes szolgáltatók vagyunk" mantrája elég gyomorforgató.

    Ha jönne valami Digi-hez hasonló sebességet, hasonló áron nyújtó szolgáltató, örömmel váltanék, mert a Digi márkahűséget egyáltalán nem alakított ki bennem, nem tudok "kötődni" hozzájuk, úgy, ahogyan pl. a Thinkpad eszközökhöz tudok.

Új hozzászólás Aktív témák