Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sfdrakex

    nagyúr

    válasz MrBazsi #73675 üzenetére

    Abban beállította valaki, Diginél mindig kellett pppoe beállítás. Az hogy hogyan tudsz belépni ott van a leírásában.

    Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

  • Cr00py

    senior tag

    válasz MrBazsi #73675 üzenetére

    TP-LINK router esetében 192.168.0.1 avagy tplinklogin.net ami elképzelhető. ( A router alján rajta vannak a belépési adatok + user, pass is.. legtöbb esetben admin - admin. Ezt ccélszerű lehet megváltoztatni. Rá is írhatod a routerre, ha feledékeny vagy ( Én is egy kis fehér matricára írtam rá, azt ragasztottam a router hátuljára, biztos ami biztos.

    Digi esetében PPPOE kapcsolat van, az pedig felh.név, jelszó köteles. A mostanihoz is kell, csak valszeg nem te írtad be, ezért nem rémlik.

    Ha nincs meg a szerződés, be kell menni az üfsz-ra, ott kiadják. Telefonon semmiképp.

    Gondolom FTTB hálózat van még. FTTH esetében már nem kell beírkálni abban az esetben ha a szolgáltatói eszközt használod, mivel az be van regisztrálva, ha a későbbiekben te inkább a saját routered használnád ( ami jobb is, ha tudja a gigabitet ) akkor átkéred bridge-be a szolgáltatói kütyüt, majd rádugod a sajátod arra. A szolgáltatói kütyüt nem tudod kiváltani. Ebben az esetben viszont a saját routereden kell pppoe kapcsolatot létesíteni, ehez kell a már korábban említett csatlakozási felh. név , jelszó páros.

    A felh, jelszó csak az első beállításkor kell, a router megjegyzi, nem kell mindig beírkálni.

    FTTB esetében ha a lakásba bejövő kábelt közvetlen pc-re dugod, akkor azon kell pppoe kapcsolatot létrehozni, így viszont mivel van routered, az elvégzi helyetted.. ebben az esetben viszont, ha az első üzembehelyezésnél be lettek írva a Digis adatok, akkor utána már tényleg csak be dugod a kábelt, és van net.

Új hozzászólás Aktív témák