Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz adika4444 #41813 üzenetére

    "UTP tudása véges legalább is jelenlegi kábelek szerint": ez önmagában igaz állítás, a valódi kérdés az, hogy mekkora korlátot jelent ez az előfizető felé. ha jól láttam (ez nem biztos :) ), akkor nálunk négy switch van a házban. Ha ezeknek csinálnak 10G-s uplinket, mindenféle ont meg egyéb ilyesmi nélkül, akkor szerintem még nagyon sokáig kiszolgálják a valós előfizetői igényeket. utp-ből meg van cat6 vagy cat6a, 2.5 Gbps-t azon is át lehet tolni.

    hogy könnyebb lesz-e a karbantartás, számomra kérdés. meg ugye attól, hogy a lakásodig ér az optika, az attól még osztott közeg, tehát nem 2.5/1.2Gbps/lakás a kapacitása.

    a kábeltv-s koax, pláne, amelyik nem internetképes, nem bonyolult cucc. persze lehet, hogy igazad van és olcsóbb lesz üzemeltetni egy ftth-t.

    az upc-nél is csak azóta van router módban üzemeltetett modem, mióta az értelmesebb emberek leléptek onnan :) a magam részéről ezt eszméletlen nagy biztonsági hibának gondolom.

    (#41814) wwenigma "Nekem 1 kábel, cuccból jön az analog telo. Ha igy csinaljak, igy csinaljak. Tudod, akinek nem tetszik van masik szolgaltato.": nekem nem tetszett, de nem kellett túl sok rábeszélés, hogy behúzzanak még egy drótot, mikor bővítettem a netet. anno az első bekötéskor nagyobb vitám volt azzal a szerelő bagázzsal :P

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • TeeJay

    félisten

    válasz adika4444 #41813 üzenetére

    az a baj hogy pont nem így van...
    a mostani hálózat még a 10-20megabites korszakra van méretezve tehát max 32-es osztás van az optikai kábelen és biza nálunk el valszeg 32lépcsőházat jelent ahol pedig szintén van átlag 20-25előfizető (60lakásosban több is lehet) na és ezért van az hogy hajnalban tökéletes a feltöltésem, napközben meg 70-80megabit csúcsidőben és hétvégén meg garantált minimum körül vagy alatta (50megabit)

    az FTTH átépítéssel a 32-es osztás már ténylegesen 1 lépcsőházra juthat majd és ott a 2,4/1,2gigabiten 20-25előfizető osztozik max nem 300-400 mint most akár
    a mostani csomagokhoz muszáj nekik átállni FTTH-ra mert az jobban menedzselhető és szerintem elsődlegesen inkább a vagon áramszámla miatt teszik hiszen csak a Havannán van 140lépcsőház
    mindbe van legalább egy ONT meg 3-5switch is mert csak 8portosat használnak és abból 7port mehet előfizetők felé szóval 4switch kellhet 22előfizető felett
    ráadásul a telefonos bohóckodást külön switch-en intézik úgyhogy abból is lehet lépcsőházanként 2-3akár

    ez így átalánydíjjal mérve elég szép havi villanyszámla, nekem legalábbis a szerelő srác azt mondta hogy milliókat spórol a digi havonta egy telepen is, hát még egész pesten
    lesz egy kis kellemetlenség a fúrással faragással de cserébe 5-10évig most nem lesz gond amíg 1gigabit lesz a max sebesség
    azt a GPON lazán megoldja, kétlem hogy egy lépcsőházban egyszerre tolná majd 3-5 1000-es előfizető a torrentet, na meg a letöltést amúgy is nehezebb kitekerni mint a feltöltést

    én már várom felénk mikor jönnek mert itt tényleg nem annyira combos a hálózat
    ha jól tudom a Havanna részt átvette a DIGI, tehát nem ők építették anno

    bambano
    a tetemes villanyszámla miatt esélyesebb az FTTH-ra váltás
    innentől majd az előfizető fizeti az ONT fogyasztását míg a DIGI-nek full passzív lesz a hálózata
    ha az általad felvázolt verzió lenne az tényleg sokáig életképes lenne még 10GPON esetén csak ugye ONT csere mindenhol meg az összes switch-et gigabitesre kellene és továbbra is fogy az áram

    [ Szerkesztve ]

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák