Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • c41r0^

    őstag

    Sziasztok!

    Ugye jól tudom azt, hogy ha Digi+ analóg csomagot rendelek (CI modul ill. STB nélkül) és a TV-m modern DVB-C tuneres (Samsung 40LEC650), akkor az analóg mellett az összes digitális adást (beleértve a HD csatornákat is) tudom fogni a koax kábelen, kivéve természetesen a kódolt (HBO, DigiFilm, stb.) csatornákat?

    Néztem a telefon szolgáltatásukat, létezik, hogy nincs olyan lehetőség, hogy havi fix átalánydíj fejében (mondjuk 3000 ft) csúcsidőn kívül korlátlan ideig lehetne beszélni belföldi vezetékes hálózaton? Ehelyett azt látom, hogy egységesen 6.25 ft percdíj van. Jó, mondjuk havi szinten beszélnénk kb. 600 percet, tehát nem egészen 4.000 ft lenne így a telefon a díja / hó, tehát ez még vállalható, csak furcsa, hogy telefonnál nincs semmiféle kedvezmény, ahogy látom.

    Természetesen Okos csomag lenne majd kötve náluk (tv + net + telefon), új előfizetőként.

    Köszi előre is!

  • c41r0^

    őstag

    válasz br.rak #30020 üzenetére

    köszi a választ és a VoIP tippet, kicsit beleásom a témába magam

    Így elöljáróban hirtelen ezek jutottak eszembe, meg kell néznem, hogy van-e olyan VoIP szolgáltató, aki

    1., olcsón ad "bérbe" vezeték nélküli (ill. elég, ha a dokkoló vezetékes, de van mobil telefon része) VoIP készüléket a szolgáltatása mellé, vagy inkább megérné kb. 20K-ért venni egy saját telefont. A PC-s VoIP kliens program nem lenne alternatíva.

    2., ha Diginél fix IP-t kérek és saját routeren megnyitom a szükséges SIP portokat a voip szerverhez történő regisztráláshoz, akkor elkerülhetem-e a VoIP szolgáltató által szolgáltatandó külön voip routert

    3., kérdés, hogy a DIGI egyéni előfizetők számára priorizálja-e (QoS) a VoIP csomagokat a saját hálózatán (én a routeremen ugyan be tudom állítani, de utána már a netszolgáltatón múlik); magyarul jó lenne-a minősége a szolgáltatásnak

    kicsit beleások akkor a témába, bár szerintem kényelmi okokból (és szolgáltatás-elaprózódás miatt) nem annyira van létjogosultsága a VoIP-nek, főleg, ha emiatt több hálózati eszköz kell

  • c41r0^

    őstag

    válasz Flashget #30024 üzenetére

    dehogy nem! digis user, digis userrel tud 0Ft-ért annyit beszélni amíg ki nem szárad a torkuk
    ez rendben van, de most pl. UPC-nél csomagban (talán Telefon Silver?) jelenleg havi kb. 3000 ft-ért este 7 és reggel 7 között bármely belföldi vezetékes számot ingyen hívhatok, hasonló akciót kerestem a DIGI-nél, erre írtam, hogy ilyen jellegű nincsen, de mint írtam, végülis mindegy is, mert 500 percnél többet nem nagyon fogunk majd beszélni egy hónapban, és az is ~3000 ft lesz

    diginél nincs olyan, hogy analóg csomag
    de van, az online megrendelőn így, "analóg kábelTV"-ként tüntetik fel, ha nem kérsz STB-t vagy CI kártyát, és amint kiválasztod a két eszköz közül valamelyiket, "digitális kábelTV"-vé változik a megnevezése, tehát én is ezért írtam, mert ez náluk a hivatalos megnevezése
    de a lényeg, hogy megerősítettetek abban (ami régebbről derengett, mikor anno még utánanéztem ennek, de nem tudtam, hogy még mindig így van-e), hogy analóg kábelTV csomag rendelése esetén a DVB-C tuneres TV-vel a kódolatlan digitális adások is jönni fognak - értelemszerűen automata hangolásnál csak a DVB-C tunert fogom végigscanneltetni, hogy az analóg adásokat eleve el se tárolja

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák