Új hozzászólás Aktív témák

  • dany27

    őstag

    hali

    Egy programot kell készítenem amiben egy StringGrid segítségével különböző adatokat lehet felvinni. Egy olyan gondom lenne hogy nem tudom hogy mi lenne a legjobb megoldás a stringgridben szereplő értékek letárolására. Mivel dinamikusan tudja növelni a user az oszlopok számát illetőleg szabadon tudja módosítani azok sorrendjét ezért valami olyan módszer kellene amivel egyszerűen feltudom cserélni a két oszlopot a fileban, illetve tudom törölni a törölt oszlophoz tartozó értékeket, vagy lehet hogy nem is kellene csak a megfelelő oszlophoz a megfelelő sort kellene kiolvasni a fileból és akkor a fileban nem is kell sorrendbe lennei a oszlopok tartalmának. Ha nincs sorrendbe akkor tipusos fileal könnyen tudnék dolgozni csak annak nem tudom dinamikusan változtatni a szerkezetét. Vagy mégis?

    Ezek az 5letek jutottak eszembe csak nem tudom hogy melyik lenne az egyszerűbb..

    Ui: egy iskolai naplóról lenne szó, egy lenyiló menüből kiválasztja az osztályt, select eventre betölti a legelső tanuló adatait majd egy stringgridbe a jegyeit, tantárgy és hónapra leosztva.
    Egy külön beállítások részbe lehet felvinni az egyes osztályokat, és a hozzájuk tartozó órákat, tanulókat!

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák