Új hozzászólás Aktív témák

  • HUNNIA1920

    őstag

    Sziasztok!
    Az én U2311H - s monitorom csinál érdekes dolgokat. Feltettem hozzá a módosított 75Hz - es drivert. Pár napig nem is volt gond, bár a 60Hz - hez képest én semmi javulást nem vettem észre, még a Windows elindulásánál, mikor kiírja, hogy Üdvözöljük, majd vált a kép az asztalra, na ott ugyanúgy csíkozódik, sávosodik a kép. Azt hittem, hogy a 60Hz miatt van, de 75 - nél is ez van. A Windows szerintem érezhetően lassabb, mint az előző monitor 1280*1024 - es felbontásán. Valahogy az ablakok is lassabban jönnek fel.
    Viszont tegnap elég érdekes dolog történt. Napközbe mikor bekapcsoltam a gépet a monitor nem adott képet. Ki be kapcsolgattam a gépet és a monitort is és többszöri próbálkozás után képet is adott. Elindítottam egy 1080p - s filmet, ami akadozott és kockásodott, pixelhibák ezerrel. Na mondom jó, majd este megnézem. Hát nem sikerült megnéznem, mert este már sehogy sem akart képet adni. Először a VGA - ra gyanakodtam, de másikkal is ez volt. RAM, táp csere, megint semmi. Procim, alaplapom nincs itthon több, így maradtak azok, mint hibalehetőség. Ma reggel eszembe jutott, hogy mi van, ha az újonnan vett monitorom nem jó. Megnéztem egy VGA kábellel a DVI helyett és láss csodát azonnal adott képet. Az alapból 60Hz - en megy. Visszaraktam a DVI kábelt és azzal is megy.
    Egyelőre tesztfázisban van. Én a 75Hz - re gyanakszom. Esetleg valaki találkozott már ehhez hasonló esettel?

    Szerk.: sajnos a film kockásodása, akadása ugyanúgy fent áll most is 60Hz - en. :W

    [ Szerkesztve ]

    "Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

Új hozzászólás Aktív témák