Új hozzászólás Aktív témák

  • #33253120

    törölt tag

    válasz Gercsa #49959 üzenetére

    Amihez tokot adnak az nem konyhakés.
    És puntktum. :)
    Marhára nem értek a késekhez gyártó, anyagminőség, meg hasonlók alapján, de fater amíg élt szakács volt.
    Nincs olyan kés ami mindenre jó. Más kell csontozni, szeletelni, más kell a puha, a kemény alapanyagokhoz, és persze, hogy mekkora méretű amit fel akarunk dolgozni.
    Meg is tanította a saját káromon... :)

    Válassz kést hogy felvágd ezt a kiló hagymát. Elkezdtem. Jó volt. Felénél kivette a kezemből, és ideadta amit ő választott a készletből. Könnyebb volt. Kezdtem rászokni arra a késre később, erre adott pár nap múlva olyan feladatot, amihez az előző volt jó, utána olyat amihez a harmadik-negyedik-stb. :)
    Keveset főztünk együtt, ezt már bánom azóta, de tudom, hogy a mindenes kés az semmirevaló. :)

    Felénk a kés acélból van. Igazat megvallva nem kellett mostanában boltban venni kést. Fater hozott egy Atlantic Chef készletet amit valamelyik szakácsversenyen kapott, az majdnem 20 éve szolgál minket. Volt amelyik eltört, és Lovászéknál lett új alak csináltatva neki, volt amelyiknek a műanyag nyelét kellett lezsugorcsövezni, mert megtámadta valami gagyi mosogatószer és emiatt ragadt, de azon kívül csak fenni kellett.
    Szerk.: Néztem a honlapon, már az a széria nincs fent ami nekünk van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák