Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • birorichard

    őstag

    válasz .LnB #3292 üzenetére

    Az MGS-sel nem jatszottam, csak az ottel par orat. Abban van egy olyan jelenet az elejen, hogy valami korhazbol kell kiszokni/kuszni, es ott vannak hasonlo elvont kepek, az ablak elott talan valami lebego balna, ilyesmi, nem is tudom mar. Az a resz nagyon megfogott, de kesobb a jatek annyira nem marasztalt, valoszinuleg nem igazan voltam/vagyok vele kepben, viszont masoktol hasonlo velemenyeket hallottam arrol a sorozatrol is, ugyhogy lehet hogy majd utananezek, hogy volna erdemes elkezdeni, mert gondolom a korabbi reszek mar nem mai darabok.

    Amugy ez igy volt kerek egesz. Maga a jatekmenet, a sztori, a filozofia kulon-kulon talan nem mukodott volna, de vegig azt ereztem rajta, hogy ez egy elo, organikus valami, nem pusztan egy jatek, hanem valami mas/tobb, amit szivbol szenvedellyel keszitettek, es ez tokeletesse varazsolta minden hibajat. Ennek a jateknak, mert nevezzuk igy, lelke van, es ezt nem lehet potolni marketinggel, egy jo loot rendszerrel, szep graf motorral vagy tokeletes kozeli fizikaval. Nagyon sokan vannak, akik mikor elinditottak, akkor ilyeneket vartak, es kozben nem figyeltek arra, amit valojaban nyujtani tud.

    Am biztos hogy kell egy erre fogekony beallitottsag is, mert nekem pl. minden egyes momentuma telitalalat volt, a hegymaszas, a szallitas, az elvegzett munka/alkotas okozta orom, a vandorlassal jaro magany erzese, a fejlett technologiai hatter keveredese a misztikummal, az elet ertelmerol valo filozofalas, a kontrasztos erzelmek (NAGYON SPOILER!) (amikor a vegen die hardman zokogva leborult sam melle, akkor egy pillanatra azt gondoltam, hogy ez most vagy nagyon giccses vagy van valami, amit meg nem mutattak meg, de mire egyaltalan vegiggondoltam, mar felallt a karomon a szor).(NAGYON SPOILER!)

    Egyreszt megertem, ha valaki erre nem vevo, es ugy gondolja, hogy erre neki nincs ideje/unja, de igazan gonoszkodas nelkul mondom, es remelem nem sertodik meg az akinek nem tetszett, mikor ezt olvassa, de egy bizonyos eletkor, -tapasztalat utan ezekre a valaszokra mindenki kivancsi a lelke melyen, vagy ha konkret valaszokra nem is, de szuksege van egy olyan kornyezetre, ahol elcsendesedhet es ami lehetove teszi, h ezekrol a kerdesekrol produktivan el tudjon moralizalni, es ez a jatek nekem ezt nyujtotta. Nem elvonta a figyelmememet a hetkoznapok elol, hanem felszabaditotta alola.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák