Új hozzászólás Aktív témák

  • Moby

    addikt

    válasz bulikavagyok #415 üzenetére

    Full hiteltelen az egész. Betanult sémák, hallomások, stb. Az égbe felszopja Kojimát meg a munkásságát, közben egyetlen játékát sem játszotta végig. Ahogy én sem (mondjuk én azthiszem az összes MGS-al játszottam). Attól, hogy valami eltér a szokványostól, még nem lesz művészet feltétlenül, és én nem sok művészit láttam eddig a játékaiban, csak annyit, hogy egy nem feltétlenül egészséges szellemiségű ember vagy nem tudja mit szeretne közölni másokkal, vagy tudja, de nem tudja hogy kellene. A játékai játékként nem elég érdekesek, a mondanivalója meg túl zavaros, a rajongói meg abba a kevésbe látják bele a művészetet, amit érteni vélnek, vagy legalábbis van egyfajta kollektív elmélet, amiben többé-kevésbé megegyeznek.
    Ő nem művész, hanem egy rocksztár, aki sokkal érdekesebb karakter, mint amilyen jó a zenéje. Viszont ez nem művészet, ez személyi kultusz, és ez az egész cikk is erről szól. Nem a játékról szól, hanem Kojimáról. A neve, a személye említése nélkül nem is maradna miről beszélni. Stöki meg HK rajongó, miközben azt hazduja, hogy nem. Kár, hogy a cikke a játékról akar szólni, ami nem is igazán érdekli.

Új hozzászólás Aktív témák