Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Moby #431 üzenetére

    Okos vagy te, nem is értem, hogy véthettél akkora hibát, hogy a gondolatmenetedben teljesen elfelejtetted a Kelet - Nyugat gondolkodás módot.

    Nem kell, de leszögezem. Kojima szerintem művész, és zseni. Nem fogunk egyetérteni, nem is baj. De!

    Vedd figyelembe azt, hogy a Japánok mennyire máshogy élnek, gondolkodnak. Köztük Kojima még teljesen visszafogott. Szó sincs itt zavarosságról. Kojima-nal minden a helyén van, csak nem tolja az arcunkba. Tudja mennyit kell elmesélni, és mennyit kell a befogadó félre hagyni.
    Kojima szerintem azért ennyire elismert, mert a nyugati emberekkel "megkóstoltatja" azt az érdekes Japán gondolkodásmódot. Olyan trükköket alkalmaz, ami a felkelő nap országába általánosak. A nyugati fejlesztők, mesemondók még sem tudnak élni velük. Ő pont azon a határmezsgyén dolgozik, amit a lehető legtöbben tudnak élvezni, a világ minden pontján. Vannak Japán belpiacos mesterművek (játékok) amik ott sikeresek, még se tudnak kitörni, mert nyugaton kevesen tudnak ráhangolódni.
    Kojima sok trükkel operál. A legfontosabb, hogy a játékait nyugati helyszínre helyezi. Ezzel már előnyből indul. És csak ez után bolondítja meg az egészet.

    Felesleges azt sugallni, hogy Kojima nem akkora mester, csak rocksztár. Egy celeb előtt nem állt volna nyitva a világ összes stúdiójának az ajtaja, hogy tessék csak válasszon egy engine-t ami megfelel az ízlésének, és készítsen vele egy játékot. A szakma is tiszteli. És azt hiszem ez támasztja alá legjobban az ő kultuszát.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • oriic

    HÁZIGAZDA

    válasz Moby #818 üzenetére

    Hajajaj. ;] Ofc. ugyis megveszi mindenki is PC-re. Ez egyertelmu. :D

    Live-Die-Respawn

Új hozzászólás Aktív témák