Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geloczigeri

    tag

    Sziasztok!

    Március 8.-án előrendeltem egy [ilyen] szerkezetet a Merimobiles.com-on. Tegnap (május 9.) végre megérkezett, és nem vámolták meg!

    Többen írtak nekem, hogy mondjak valamit a tabletről ha megérkezett, ezért nyitok neki egy témát.
    A hétvégén fogok róla képeket is feltölteni (vagy talán ma este), most nincs rá időm, ezt a post-ot is kutyafuttában írom. De ami késik, nem múlik! :)

    Sok olvasás és keresgélés után lyukadtam ki a Cube-nál, a kimagasló ár/érték arány és a specifikáció miatt döntöttem mellette.

    Specifikáció

    CPU:
    RK3188,Quad Core,1.8GHz

    OS:
    Android 4.1, de már elérhető hozzá Android 4.2.2 is a hivatalos Cube fórumon (erről majd később írok)

    Memory:
    2GB DDR3 Ram,
    32GB Nandflash built in
    SD card slot (supports sd cards up to 32GB)

    Screen:
    10.1 inch Capacitive 10 points Multitouch Screen
    IPS panel
    1920x1200px

    Audio:
    Built in Loud Speaker
    3.5MM headphone jack

    Features and highlights:
    Quad core processor
    Android 4.1
    Bluetooth
    2GB RAM
    Wifi IEEE 802.11b/g/n
    Quad core 1.8GHz Rockchip processor
    1920*1200px High Resolution
    Dual Cameras
    32GB Built in
    Smooth video playback performance
    Gsensor
    Speaker
    HDMI
    USB2.0 (host)
    Mini USB2.0
    Microphone out
    3.5mm audio jack
    Support 3D games
    E-book:Support TXT,PDF,CHM,HTML,PDB,UMD,FB2,etc.
    Picture Browse:Support JPG,BMP,PNG,TIFF,etc.
    Office: Word,Excel,PPT,PDF,etc.
    Slim body

    Camera:
    Front 2.0 MP,
    Back 5.0 MP (vaku is van)

    Battery:
    8000mAh ha jól tudom, később talán lesz belőle 10000mAh-es verzió.

    Package Content:
    Cube U30GT II RK3188
    USB Cable
    Charger

    Color:
    White

    Megérkezett
    Két hónap várakozás után nagyon jó érzés volt végre kinyitni a csomagot. Kicsit pesszimista voltam már, mire megérkezett, attól tartottam, hogy valami nem fog működni vagy a csomagból hiányozni fog valami. Rendeltem hozzá egy szerényebb műbőr tokot is. Kompenzációként egy képernyővédő fóliát is ráragasztottak, amiért nem tudtak nekem feketét küldeni. Ezt 10 perc után le is téptem, mert kényelmetlen volt (nem csúszott eléggé).

    Bekapcsolás
    A tableten a szokásos 2 gomb található oldalt: power gomb és hangerőszabályozó. Értesítő LED-ek nincsenek rajta, mint a telefonokon.
    Megnyomtam a power gombot de nem reagált. Előszedtem a hozzá adott töltőt és rádugtam. A tablet egyből bekapcsolt, és elindult a rendszer. Szerencsére dead pixeleknek vagy karcolásoknak, egyéb sérülésnek nyoma sincs.
    Előre feltelepített alkalmazások vannak, de az összes felesleges, használhatatlan, és undorító, úgyhogy ezeket le is töröltem, mert nem tudok kínaiul :)
    Az Android szépen fut rajta, hozza a Google élményt, miután a firmware-t frissítettem 1.05-re. A frissítésről majd írok, ha érdekel valakit, szerencsére nem kell semmit sem törni hozzá, gond nélkül felmegy az image a gépre. Megjelent már hozzá egy Android 4.2.2-es release is, de ezt még nem próbáltam ki. Lehet nem is fogom, mert a 4.2 tablet felülete pontosan olyan, mint a telefonoké, nekem a 4.1 felülete jobban bejön a jobb helykihasználás és a sarkokhoz közelebb lévő interakciós területek miatt. Na de erről is majd később... :)

    Telepítés
    Felpakoltam rá a szokásos programokat, és azt vettem észre, hogy hamar végeztem. 4 mag, 2GB RAM, piszkosul gyors! A beépített 32GB memória sebessége is rendben van, 7-8MB/s sebességgel tudok rá adatokat írni USB kábel segítségével a számítógépről. Az olvasás 15-20MB/s. Hozza egy olcsóbb SD kártya teljesítményét. Rámásoltam néhány videót meg zenét, képeket. Gyárilag volt rajta 2 videó meg valami zene és pár kép, de na... :)

    Videó
    Videólejátszáshoz MX Player-t használtam. A videók képkockasebessége 20 körül lehet, tehát itt nem felhőtlen az élmény. Ezen a fórumon írták, hogy ez a codec miatt van, csak H264 codec-el tudja a magas képkockasebességet hozni. Nem tudom ez miért van, de szerintem a nagy pixelszámhoz van köze, és valószínű, hogy hardveresen csak a H264 van gyorsítva. Majd kipróbálom.

    Hangszórók
    Meglepően jól szólnak a méretükhöz képest! Két vékony kis csík a tablet jobb oldalán. Videózáshoz elég, zenéhez meg minden esetben fül/fejhallgatót ajánlok. A közép és magas tartomány jól hallható, és nagy hangerőnél sem torzít (na ezen meglepődtem).

    WiFi
    Jelerősség egy szobában a router-el maximális, átviteli sebességtesztet és hatótávolságot ma fogok tesztelni. A gyári firmware-ben van egy bug, a WiFi mindig kikapcsol ha a tablet standby-ba küldi magát. Hiába állítod be, hogy alvó állapotban maradjon bekapcsolva, akkor is kikapcsolja a WiFi-t. Ezt állítólag már javították, ki fogom próbálni. Mivel ez szoftveres probléma, így biztos vagyok benne, hogy javítják.

    Kamera
    A hátlapi kamera egy vicc. Az előlapi kamera rendben van, videóbeszélgetésekhez használható, bár a képe nagyon zajos, de nem vészes ahhoz képest, hogy ennyibe került ez a gép. A hátlapi kamerának szerintem semmi értleme ebben a kategóriában. Sőt, meg merem kockáztatni, hogy tableten a hátlapi kamera teljesen felesleges. Én a tervezők helyében kihagytam volna a hátlapi kamerát a vakuval együtt, és azt az összeget egy jobb minőségű előlapi kamerára fordítottam volna. Hülyék ezek. Nyilván nem tablettel fogok fotózni. A telefonomban sokkal jobb a kamera, aki meg profi fotós, annak eszébe sem jut ilyesmi :)
    Na de a lényeg a lényeg marad, van előlapi kamera, ami nekem kell a skype-hoz.
    Majd lövök pár képet ha hazaértem, és feltöltöm őket.

    Töltés
    Tölteni kizárólag a DC csatlakozón keresztül lehet a mellékelt adapterrel. Az adapterhez kértem átalakítót, amit meg is küldtek, de ez csak földeletlen konnektorba volt hajlandó bemenni, így egy másikat használtam. Az adapter 12V-os, 2A-es, mini DC csatlakozós. 3-4 óra alatt feltöltötte a telepeket, azért azt megjegyzem, hogy közben sokat nyomogattam, meg ugye telepítgettem a gépet.
    Üzemidő teszt is lesz, majd a hétvégén. 8 órát kéne bírnia.

    Kijelző
    Gyönyörű. Nincs bevilágítás, egyenletes a fényerő mindenhol, és a felbontása pont jó ehhez a mérethez. Az előző tabletem egy Overmax Steelcore 10.1" volt, aminek 1280x768-as felbontásához képest ég és föld a különbség. Ez főleg olvasás közben jön ki. A betűk gyönyörűek, nem pixelesek, nem szőrösek :)
    A fényerő lakásban teljesen jó. A minimális fényerő talán túl erős este, amikor teljes sötétségben használod. De amúgy mindig felkapcsolok egy lámpát is, ha éjjel olvasok, nehogy megbánja a szemem a dolgot. Odakinnt még nem próbáltam ki, majd ma kiviszem a szabadba és csinálok fotót a kijelzőről.

    Játékok
    Itt lehetnek kompatibilitási problémák, például egyik Grand Theft Auto sem fut most rajta (XAPK validation error). Angry Birds megy, mást még nem próbáltam ki rajta, nem játékra vettem amúgy.
    Quadrant-ban a HTC One X felett van jóval, majd erről is linkelek képet ha hazaértem. Szóval a teljesítménye valóban a Tegra 3 felett van, nem kamuzott a merketing.

    Problémák

    1. Az ékezetes betűkkel valami baja van a Media Scanner service-nek. A jelenség: rámásolok zenéket a tabletre, amiknek a nevében van például " ö " betű. Az " ö " betű helyett a zenelejátszó programokban (beépített, PlayerPro, jetAudio) kínai betű jelenik meg :(((
    Erre az lehet a workaround, hogy olyan lejátszó programot használsz, ami nem használja az Android media scanner-ét, hanem saját libraryt épít. De majd meglátjuk javítják-e a firmware-ben.

    2. Töltés közben, ha magasra veszem a fényerőt, egy kis idő után meghülyül a kijelző érintésérzékelő szenzora, és úgy viselkedik, mint ha össze-vissza kattintgatnék a kijelzőn. A kijelző ki-be kapcsolása megszünteti a problémát. Ez mint ha hardware-es probléma lenne, szerintem a töltőáramot biztosító DX-DX konverter elektromos zaja zavarhat be neki. Ugyanis magas fényerőnél ez a modul jobban van terhelve, ezért az elektromos zaj is megnő, ami bezavarhat a szenzornak. Ez az én forgatókönyvem, de azért reménykedem benne, hogy szoftveresen javítani tudják. Amúgy ezzel együtt tudok élni, amúgy is csak este fogom tölteni a gépet, használat közben úgy se lesz az adapteren. Alacsony fényerőnél még egyszer sem jelentkezett a probléma.

    3. Elvileg csak H264 kódolású videók mennek magas képkockasebességgel. Majd kitesztelem.

    Folyt. köv.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    v1.05 firmware, pre-rooted
    Tudomásom szerint ez a legutolsó Android 4.1 rendszerre épülő firmware. Én jelenleg ezt használom, alapból rootolt (SuperSU előtelepítve).
    Ennek köszönhetően végre ellenőrizni tudtam néhány dolgot. A processzor 1.6Ghz-en fut maximum. A governor alapból interactive-on van. Overclock lehetőség nincs., feszültségállítást nem probláltam. Egyelőre értelmét se látom, mert nagyon gyors a gép.

    Fórum: [link]

    Innen letölthető: [Letöltés]

    Android 4.2.2 latest firmware (0504)
    Nagy nehézségek árán sikerült letöltenem a legfrissebb Android 4.2.2-es firmware-t.
    Itt a hivatalos fórum: [link]

    Aki tudja, hogy hol kell angol nyelvűre állítani az oldalt, ne habozzon azt megosztani :)
    Tegnap a google fordító segítségével sikerült regisztrálnom az oldalra, majd újabb idegszálaim árán sikerült aktiválnom az email címemet. Aztán sikerült kiderítenem, hogy csak akkor fogom látni a letöltési linket, ha írok valamit a thread-re, úgyhogy írtam, és utána végre elérhető volt a link. Na és akkor itt megjegyezném, hogy a customer support magyar szempontból nagyon gáz.

    Letöltöttem az update csomagot, és átírtam angol nyelvűre a dolgokat, meg az update utility-t is angolra állítottam, plusz mellékeltem egy ReadMe txt-t, ami tartalmazza step-by-step útmutatást a frissítéshez.

    Fórum (csak türelmes embereknek): [link]

    Innen letölthető az általam módosított (angol) package: [Letöltés]
    Ebből is várhatő pre-rooted verzió. Érdemes regisztrálni [ezen] az oldalon, és követni az eseményeket:

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Hungarikum87 #2 üzenetére

    Szia!

    Na ennek örülök! :)
    Nem láttam még témát ennek a tabletnek az oldalon, ezért nyitottam ezt. Remélem sok hasznos dolog össze fog itt gyűlni :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz geloczigeri #1 üzenetére

    ...akarom mondani DC-DC konverer...

    Tim72 közben írt nekem, hogy lehet az adapterrel van a probléma. Állítólag egy módosított adapterrel megoldható a kijelző meghülyülés.
    Kapcsolóüzemű tápról van szó. Tapasztaltabb villanyos kolléga biztos rávágta már volna, hogy mi a baj :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Végül én is az 1.05-ös firmware-nél maradtam. Tényleg stabil, és a felhasználói felülete sokkal jobb, mint a 4.2-esé, ez nekem meg nagyon sokat számít, mert két kézzel tartom a tabletet, mint egy joystickot. Amúgy pont ezért a hangszóró és a fejhallgató sincs útban a kezemnek. A hangszóró mondjuk trükkös, mert alapból úgy tartom a gépet, hogy nem fogom be a hangszórót, hanem ott van a tenyerem, ami felém néz, és visszaveri a hangot, így még jobban is hallom a gépet. Én pl örültem ennek, mert a telefonomnál is ugyanezt a trükköt használom, hogy jobban halljam, ha kihangosítom. De legalább nem a hátuljára rakták, mint az Overmax Steelcore tabletnél... :)
    Persze tényleg marha jó lett volna, ha a fejhallgató csatlakozóját feljebb teszik, de ezt még el tudom viselni.
    M.Moe: teljesen megértelek, nagyon el tudják venni az ember kedvét ezek az ergonómiai dolgok. Durva melegedést nem tapasztaltam amúgy, vagyis nekem teljesen normálisnak tűnt a bal oldal hőmérséklete, nem közelítette meg a kényelmetlen fokozatot, de szerintem ez is emberfüggő :)

    Skype
    Valószínű, hogy a Skype hibája, de a mikrofon serceg amikor beszélek. Ezt az Echo sound service-el teszteltem le. Egyszerűen egy hülye sercegős hang keveredik a beszédemhez, nem tudom miért. De a poén az az egészben, hogy Sound Recorderrel ha felveszek valamit, az teljesen jó. Kipróbáltam nem gyári alkalmazással is a felvételt (Hi-Q MP3 Recorder v1.6.10), és azzal is tökéletes volt. Csak a skype csinálja ezt. Ugyanez a jelenség jelentkezik egy régi Dell Inspiron 8600 (WinXP SP3) laptopomon is. És itt tényleg csaka skype a közös nevező, hiszen se a hardver se a szoftver nem egyezik a két gépen. Remélem majd javítják valamikor... Amúgy nemrég megjelent a Viber PC-re is, lehet majd áttérek arra, mert sokkal kevesebb adatforgalom kell neki, mint a Skype-nak (eleve mobilra kezdték el fejleszteni).

    Alkalmazás kompatibilitás
    Írtam az első posztomban, hogy a GTA nem megy, elszállt XAPK validation hibával. Na itt az egyik tippem bejött, ugyanis a Google Play miatt nem futott. A megoldás: "Google Play installer". Nem akarom itt reklámozni a tört szoftvereket, de a crack-elt Google Play-el minden hibátlanul működik. Telepítéséhez root-olt készülék szükséges, ha jól tudom. Aki már a pre-rooted rom-ot használja, szerintem tegye fel.

    Wi-Fi
    A vétel tényleg nem jó. Kb 1 méter vastag betonon már nem megy át a jel. A szobámban van egy WRT320N router, ami nem egy gyenge darab, és a konyhában már eldobja a jelet a tablet. A telefonom itt még bőven stabilan veszi a jelet. A WiFi minőségét jelzi az is, hogy a telóm megtalálja a szomszédok hálózatát is (8-9), a tablet pedig csak az enyémet jelzi. Szerintem a belső antenna van nagyon rosszul elhelyezve, vagy rossz a vége. Szerintem ha lecserélném az antennát belül akkor jobb lenne. Esetleg a kábelt ami kivezet az alaplapról lecserélni jobb minőségűre, ez biztos sokat dobna a vételen.
    Az érdekes az, mint ha lenne egy határvonal, ami után ugrásszerűen leesik a jelerősség, ezért gondolom azt, hogy az antenna geometriájával lehet a gond vagy a vezeték árnyékolásával.

    Automatikus fényerő
    Nem működik az Automatic brightness, ilynekor a fényerő mindig konstans (kb 30%-on marad). Majd egy alkalmazással megnézem, hogy működik-e a szenzor.

    Kínai karakterek a zenelejátszóban
    Az első posztomban írtam, hogy kínai karakterek jelennek meg ékezetes betűk helyett a zenelejátszóban. A tippem bejött, ha olyan alkalmazást használsz, ami saját adatbázist épít, teljesen jól működik a dolog. Például n7player. Jó, hogy nem a tableten hallgatok zenét, így ezen nem is pörgök tovább. Szerintem csak konfigurációs probléma a rendszer szintjén, a karakterkódolást kéne átállítani valahol (de nem tudom hol, build.prop-ban nincsenek is ilyesmik).

    Összességében elégedett vagyok a géppel, a céljaimra megfelel, és örülök, hogy megvettem. A szoftveres problémákra úgyis lesz megoldás, sőt, hamarosan szerintem CyanogenMod is készül RK3188 chipset-re. Itt viszont pont a RockChip az akadályozó tényező, úgy tudom nem túl közlékenyek a kernel-el kapcsolatban :/

    Firmware frissítés step-by-step:
    Aki firmware-t akar frissíteni, és már megvan neki az image, innen leszedheti a RockChip Batch Tool 1.7-es verzióját angolul, a driverekkel együtt:
    [RockChip Batch Tool v1.7]

    - Mindenek előtt, töltsd fel a gépet legalább 50%-ig. Biztos ami biztos.
    - Kapcsold ki a tabletet. Power-gombot hosszan nyomva tartod amíg meg nem jelenik a menü, aztán kikapcsolod.
    - Dugd be a MicroUSB kábelt a számítógépedbe, de a tablet-be még ne!
    - Most nyomd meg egyszerre a [Power] és a [Hangerő +] gombokat. Ha nem megy egyszerre, akkor a hangerőt nyomd előbb :) Tartsd őket nyomva, és közben csatlakoztasd a micro USB kábelt a tablethez. A gombokat még mindig ne engedd el. Egészen addig tartsad, amíg a Windows nem jelzi a csatlakoztatott eszközt. Ha nem történik semmi a Win-ben, akkor 10 másodpercel a csatlakoztatás után elengedheted, és folytasd a következő lépésekkel nyugodtan. Ha jelzi és ablakokat dob fel, zárd be őket, mert manuálisan fogjuk telepíteni az eszközt.
    - Ha leszedted a fenti RockChip tool-t amit linkeltem, egyszerű lesz a dolog. Csomagold ki. Ha nem tudod kicsomagolni, töltsd le a 7zip nevű programot vagy a WinRAR-t. Utána a driver mappából keresd ki a neked megfelelő driver fájlokat. Ha 32bit-es géped van, akkor az x86 mappa a tiéd. Ha 64 bites géped van, akkor az x64 szól neked. Ha nem tudod, nézd meg a Windows-ban a rendszer tulajdonságokban. Ha így sem tudod, használd a 32 biteset (x86).
    - A "bites" mappa alatt pedig a Windows verziódnak megfelelőbe menj bele. Na most hogy megvannak a fájlok, másold ki a mappa elérési útját, vagy jegyezd meg hogy hova mentél :) A következő lépések után ezt a mappát kell majd megkeresned újra.
    - Na most pedig kattints a Sajátgép ikonra jobb egérgombbal, aztán válaszd a Kezelés menüt. Ha nincs az asztalon Sajátgép, akkor próbáld a Start menüben keresni.
    - Bal oldalt: "Eszköz kezelő"
    - A listában keresd meg a tableted. Lesz egy olyan lista elem, hogy "Egyéb eszközök" vagy angolul "Other devices". Ezt nyisd ki, és ez alatt kéne lennie egy felkiáltójeles elemnek, azzal a felirattal, hogy "Ismeretlen eszköz" vagy angolul "Unknown device". Ez kell nekünk.
    - Kattints a jobb egérgombbal rá, és válaszd a legfelső menüpontot (frissítés) vagy angolul "Update Driver Software..."
    - Felugrik egy ablak, az alsó opciót válaszd (a számítógépen keresed meg a driver-t, angolul "Browse my computer for driver software"
    - A következő form-on tallózd ki a driver mappát, vagy másold be az útvonalat.
    - Kattints a Következő-re, hagyd hogy feltelepítse, és utána folytathatjuk.
    - Most hogy már fennt van a driver, indítsd el a "Rockchip Batch Tool v1.7"-t.
    - Alul kis négyzeteket fogsz látni számokkal. Az első, amin " 1 " van, zöld kell, hogy legyen. Ha nem zöld, akkor valami gond van, próbálkozz újra a fent leírtakkal.
    - Ha zöld, akkor kattints a form tetején lévő " ... " gombra és keresd ki az image fájlt amit rá akarsz tenni a tabletre.
    - Nyomd meg az Update gombot.
    - Adj pár percet a masinának, igyál valamit, a lényeg, hogy ne idegeskedj, és még véletlenül se húzd ki ilyenkor az USB kábelt, és lehetőleg áramszünet-se legyen.
    - Miután végzett a frissítéssel, be fog kapcsolni automatikusan, és az Android fog fogadni téged. Ha sötét a képernyő 5 perc után, akkor csak nyomd meg a power gombot, biztos készenlétbe rakta magát. Az első bekapcsolás hosszú ideig tart, mert ilyenkor optimalizálja magát a rendszer.
    Kész.

    Jó bonyolultan hangzik így leírva, de 3 alkalom után már rutin lesz. A driveres rész meg csak először kell, legközelebb már átugorhatod a driver telepítős részt és indíthatod a RockChup tool-t a csatlakoztatás után.
    Itt megtalálod a step-by-step guide-ot angolul, képekkel: [link]
    Jelenleg ajánlott a pre-rooted 1.05-ös firmware. Sok sikert!

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz geloczigeri #8 üzenetére

    Azt elfelejtettem odaírni, hogy a firmware update stype-by-step-et Windows 7 rendszerre írtam. XP-n más neve van a egykét menünek, de a lépések ugyanezek.

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Sziasztok!

    Szétkaptam a táblagépet és kiderítettem az okát a gyenge WiFi vételnek. Előtte eBay-ről rendeltem egy laptopba való belső antennát, hogy ha tényleg a geometriával van gond, akkor legyen mivel kicserélni.

    Na hát ki is cseréltem, mert a gyári antenna nem tetszett, kis lemezek voltak az oldalán behajtogatva, aminek sok értelme nincsen, és szerintem nem is tesz jót neki ez az eltérés. Ez volt az egyik gond. A másik már nagyobb: a tablet oldalán végighúzódó alumínium csík. Aki ezt odarakta, jól nyakon kéne vágni egy strandpapuccsal... A teszjeim alapján 50%-ot ront a vételen. 6-7 méterre a routertől 3 téglafalon át mértem.

    Előzmény: a táblagép a konyhában eldobta a kapcsoaltot, nem is látott egy darab WiFi hálózatot sem, az enyémet sem. Állati bosszantó. Sejtettem, hogy szarul van elhelyezve a belső antenna, ezért úgy döntöttem rendelek egyet eBay-ről, aztán szétkapom a gépet és megpróbálok javítani a helyzeten. Az antenna ma érkezett meg (vagyis tegnap, most már hajnal van).

    A táblagépet viszonylag egyszerű szétszedni, bár oda kell figyelni. A hátlap leszedésénél különösen oda kell figyelni a hátlapi kamerára, mert egy rossz mozdulattal ki lehet tépni az alaplapból. Miután szétszedtem, a következő kép tárult elém:

    Olcsó táblagép hatását kelti a belső. Az ipari ragasztószalag odab*sz :) Ez tartja az akksikat úgy ahogy. A kijelzőn lévő bevilágításokat az okozza, hogy az alkatrészek nekinyomódnak az LCD panelnek. Az a fém káva szorítja le az egészet, és néhány helyen gondolom egyenetlen. Akinek bevilágítás van, az emiatt van. Később én is észrevettem a foltokat a képernyőn amúgy, szóval nem fenékig tejfel az élet. De ez van, ha olcsó kínai táblagépet vesz az ember. Na meg az ipari ragasztószalag.
    Azt hozzá kell tennem, hogy kishíján sikerült kinyírnom a hátlapi kamerát. A kamera hátulján van egy áramkör amiből a kábelek is kijönnek, és ezen van rajta a fényérzékelő chip is. Na erre az áramkörre vna ráragasztva az optika, ami bepattan a hátlapba. A kamera kiszedésénél nekem ez az áramkör egyszerűen lejött az optikáról, elengedett a minőségi ragasztás. Ezt pillanatragasztóval orvosoltam, így szó szerint jobb mint újkorában.
    Az akkumulátorok tisztességes darabok, párhuzamosan lehet bekötve a két pack. Egy pack két cellás lehet, sorosan kötve két 3.7V-os cella gondolom, így ki is jön a 7.4V, na hát ezért kér 12V-ot a tápcsatlakozón, és ezért nem lehet USB portról tölteni.
    Bal oldalon a sötétszürke fóliaszerű izé alatt van az alaplap, rajta az RK3188 proceszorral. Ezt nem akartam felbontani, mert féltem attól, hogy kísértésbe esek, és normális hűtést próbálok rá rakni. GTA Vice City közben se melegedett fel nagyon a chip, kézzel is simán hozzá lehetett érni, nem sül meg semmi, minden rendben van a hőfokokkal, így tényleg nem igényel komolyabb hűtést. Gondoltam egy-két fémlemezzel meg hővezetőpasztával továbbvezetem a hőt a fém kávára, de ezt elvetettem. Felesleges.
    Jobb oldalon fentről lefelé: hangszóró és a WiFi antenna található. Vegyétek észre azt a kis fémlapot a hangszóró és a WiFi között. Az se tesz jót a vételnek, nem értem miért hagyták ott, hiszen a káva stabilitásához nem ad hozzá sokat. Ezt az összeszerelés előtt amúgy ki is vágtam onnan, hogy ne árnyékolja az antennámat oldalról.

    Gyári WiFi antenna:

    Első ránézésre nem sok gubanc van vele, de gondolkodjunk egy kicsit. Az antenna körül fut a külső alumínium csík, ráadásul egy szintben van az antennával, így leárnyékolja oldalról.
    Másik érdekesség: mik azok a lehajlított kis fülecskék az antennán? Na azt szerintem azért csinálták, hogy megtartsa az antennát. Szépen be is van ragasztva. Az akksi felől egy ipari ragasztócsík fogja, alulról meg egy szivacsos ragadós izé.
    Na ezt ki is kaptam onnan:

    Ez nem tetszik nekem, szerintem túl kicsi, meg szerintem a forrasztás is rossz helyen van rajta.
    Csere erre:

    Azért ez se olyan über-király antenna, de jobb, mint a gyári. A WiFi antenna vezetékét könnyű forrasztani,ezzel nem volt bajom. Meghagytam a gyári kábelt, az új antennából egy kicsit levágtam oldalról, hogy beférjen, aztán sikerült belegányolnom a táblagépbe úgy, ahogy a fenti képen látszik. Ezen a képen már a fémdarab sincs ott középen, kivágtam. Azon a véleményen vagyok, hogy minél kevesebb fém van az antenna közelében, annál jobb.
    Az antennát próbáltam a lehető legközelebb rakni a hátlaphoz, hogy feljebb kerüljön az oldalsó fémcsíknál, ami körbeöleli a táblagépet.

    A táblagépet sikerült összeraknom úgy, hogy egy pöcköt se törtem le, és minden illesztés a helyén van. A WiFi jobb mint volt, már a konyhában is van vétel, sőt, már néha a szomszédok routerének a jelét is fogom, ami ennél a gépnél nagy szó. Ha a fémcsíkot leszedem, akkor már 5-6 hálózatot lát, ami a házban vagy körülötte van, hát ennyit számít az a k*rva fémcsík.
    Aki a legjobb vételre törekszik, szedje le az oldalsó fémcsíkot. Ezzel lehet elérni a legnagyobb ugrást a jelminőségben. Az új antenna - új elhelyezés kombó is sokat dob a helyzeten, de a legnagyobb javulást ez okozta nálam. De nem volt szívem leszedni róla. Ott ahol kell WiFi, működik, ez volt a célom.

    Képek nagyobb felbontásban itt:
    [link]

    Ha valaki megpróbálja elkövetni a fent leírtakat, itt van a videó, ami alapján szét lehet szedni a gépet:
    http://www.youtube.com/watch?v=pnkh2WPAgog

    Szükség van hozzá speciális csavarhúzóra is (szerencsére a belső csavarokhoz elég egy kis csillagcsavarhúzó). Ha jól emlékszem T3-assal vagy H1.3-as fejjel sikerült kitekernem a két csavart ami a fémlapot tartja.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz invisible13 #55 üzenetére

    Szia!

    GTA3-at én is kipróbáltam rajta, nekem sikerült feltelepíteni az 1.05-ös firmware-el is.

    A lényeg, hogy ne a saját SD kártyárdra másold az adat mappát (a .com-osat), hanem a tablet belső memóriájába (internal SD card), mert csak így fog működni. A művelet előtt töröld le az alkalmazást, aztán másold a belső memóriába a megfelelő helyre az adatfájlokat, és utána telepítsd fel az alkalmazást. Mennie kell :)

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Többen írják, hogy nem sikerült nekik zökkenőmentesen feltenni az új verziót, és fekete képernyőt kaptak a boot képernyő után. Ez a hiba egyszer nekem is előjött, de utána nem. Ha ilyen előfordul, a power gomb hosszan nyomvatartásával tudjátok resetelni a tabletet (addig nyomod, amig a háttérvilágítás ki nem alszik).

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Kunsztler #64 üzenetére

    Final. A black screen ellenére stabilabb, mint az előző. Nem találkoztam még kirajzolás hibákkal, nem indult még újra magától a rendszer, teljesen jó. Talán a videólejátszás is javult egy kicsit: a frame rate mint ha magasabb lenne, de ezt nem mértem semmivel, csak érzésre.
    Végre kijavították a skype-os problémát is, és ennek örülök a legjobban! A mikrofon mindig torzított, ha beszéltem (sercegős hang keveredett a beszédbe). Pedig sima sound recorderrel semmi baja nem volt. Ezt végre kijavították, felhőtlen az öröm :)

    Megoldás az akksi üzemidőre (telefonos appok törlése)

    Ezeket kell törölni a "\system\app" mappából (root szükséges, meg pl.Root Explorer):
    /system/app/Messaging.apk
    /system/app/Phone.apk
    /system/app/TelephonyProvider.apk
    /system/app/TelocationProvider.apk
    /system/app/Mms.apk

    Lesz olyan, ami nem létezik, a lényeg, hogy amit megtaláltál, azt vagy nevezd át vagy töröld ki. Én ".bak" kiterjesztéssel megtoldottam a fájlneveket.
    A módosítás után restart.
    Ha sikerült, akkor [ezt] fogjátok látni pár órával utána. A piros utáni sárga csík a "Mobile network signal" sávban azt jelenti, hogy sikerült. A lefelé ívelő vonal ne tévesszen meg senkit, épp izzasztottam a gépet :)

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Tim72 #71 üzenetére

    Szép beszámoló! :)

    A fényérzékelő szenzorra először én is azt hittem hogy halott, de debugolás után rájöttem, hogy szinte csak két állapota van: a kijelzőt akkor veszi világosabbra, ha egy halogénlámpával telibevilágítom a szenzort. Egyéb esetben leveszi a fényerőt. Szóval a fényerő-állítást manuálisan csinálom, mivel ez használhatatlan. Talán a szenzort ki lehet forrasztani és kicserélni egy jobbal, de a paramétereit nem tudom, így nem vágnék bele. Meg az SMD alkatrészekhez nincs is felszerelésem :/

    A 4.1-es Android tabletes felülete nekem is sokkal szimpatikusabb volt, kár, hogy a 4.2-ben elb*szták azzal, hogy ráeröltették a mobilos felületet a tabletre is. Hüyle b*rmok de komolyan, hozzá se kellett volna nyúlniuk, úgy volt jó ahogy volt. Persze itt azzal jönnek, hogy ne legyen különbség tablet és mobil között, hogy könnyebben át tudj váltani egyik eszközről a másikra. De könyörgöm, nem vagyok szellemi fogyatékos, még ha a Google azt is mondja az emberek többségére. Kár volt feláldozni az ergonómiát emiatt. :W

    A külső merevlemezt megpróbálhatnád úgy, hogy csinálsz egy kb 200GB-os partíciót az elején (legyen primary, és csak ez legyen rajta, de méretezd 200GB-ra), és formázd le FAT32-vel. Elvileg látnia kéne. Cube állítólag azt mondja, hogy max 1TB-os partíciókat tud kezelni a cucc, ezt nem tudom alátámasztani semmivel, de első körben higyjük el, és ha megy 200GB-al, akkor próbáld meg többel.
    Nekem NTFS fs-el formázott pendrive-ot is látott gond nélkül, szóval az NTFS-nek szerintem merevlemezzel is kéne mennie. Külső tápod az van gondolom, sajnos nem tudom, hogy a tablet képes-e leadni 500mA-t az USB portján (szerintem nem).
    Még annyi, hogy amikor én próbáltam 1TB-os merevlemezzel (NTFS), akkor érzékelte hogy rádugtam valamit, és el is kezdte pörgetni a lemezt (mint ha keresést futtatott volna rajta, folyamatosan seek-elt), de sose ért a végére a folyamat.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Arctablet féle 2.03, javíott verzió:
    http://www.arctablet.com/blog/downloads/firmware/Cube/kasty-cube_u30gt2-422-203_20130606-rooted4.zip

    A fejlesztő írása szerint annyi különbség van az előzőhöz képest, hogy itt 2GB helyett 4GB-os partíció van az alkalmazásoknak.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz varmi2 #128 üzenetére

    Szia!

    2-3 héten belül megkapod :)
    Nekem olyan átalakítót küldtek hozzá, ami nem fér bele a normális konnektorokba.

    [Ilyet] küldtek nekem.
    Nem értem a gondolkodásukat. Ez a 20-30 évvel ezelőtti konnektorokba jó, ami földeletlen és "lapos". Látod a szélei szögletesek...

    [Ez lenne a jó].
    Pár száz forintos átalakító ez is, de használható. eBay-en fillérekért lehet venni ilyeneket.

    Ezt úgy oldottam meg, hogy szétszedtem az adaptert, kiszedtem a villákat, beragasztottam a réseket, és forrasztottam bele egy normális kábelt. Így 1.5m-el tovább ér el, szóval jobb, mint az eredeti :)
    Trafós adaptereknél ezt nehogy eljátsza valaki, mert leégeti. Ezt azért tudod 220V-ra is meg 110V-ra is dugni, mert kapcsolóüzemű táp. Az átalakítóban nincs elektronika, csak arra van, hogy be tudd dugni más fajta konnektorba.

    Amúgy USB-ről egyáltalán nem tölt.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Nem tudom ki szeretné még szétszedni a táblegépet, de ide leírom, hogy T4-es Torx csavarhúzóval menni fog.

    [Ilyen készletet rendeltem] eBay-ről, ebben 45 féle hegy van, és ehhez képest nagyon is olcsó a hazai árakhoz képest. Meglepően jó darab, igényes tokkal. :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Zol77 #158 üzenetére

    Örülök, ha kedvet csináltam nektek a barkácsoláshoz :D
    A lényeg, hogy ha rajta akarod hagyni a fémcsíkot, tedd minél feljebb az antennát, hogy ne legyen egy síkban a fémcsíkkal.
    Ha meg le akarod szedni a fémcsíkot, akkor először szedd le, csinálj méréseket, és ha elég jó a vétel akkor felesleges a belső antennát kidobni belőle, mert volt olyan, akinek azzal is tök jól ment, miután leszedte azt a csíkot az oldaláról a gépnek.

    A hátlap leszedésénél vigyázni kell. ÚGy tudod majd lepattintani a műanyag hátlapot, hogy a szélét elkezded felfelé húzni, és közben egy kicsit csavarod a tablet közepe felé, mint ha göngyölnéd, és a közepénél meg nyomod. Kicsit rosszul fogalmaztam, de a lényeg, hogy kis patentszerű illesztések vannak az oldalán, amiből a házon lévő lyuk úgy jön ki, ha egy kicsit behorpasztod a hátulját a gépnek, hogy eltávolodjanak az illesztések, és meghúzod felfelé. Na így leírva elég hülyén hangzik, de amúgy egyszerű :)
    Aztán ha szétjöttek az illesztések, nehogy elkezd leszedni, mert a hátlapi kamerát kitéped az alaplapból. Annyi nyisd ki, hogy hozzá tudj férni a kamerához, és ki tudd piszkálni valahogy a kávából. Lehet, hogy neked jobban van beragasztva, és egy éles és vékony valamivel be kell nyúlnod alá, hogy kipattintsd.

    Sok sikert! :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz geloczigeri #156 üzenetére

    Lehet, hogy mégsem fér bele a T4-es. nekem most belefér már, mert szerintem kikoptattam a csavart egy másik hegyel, ami nem is T, hanem H. Elég gány csavar ez.

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Zol77 #188 üzenetére

    Szia!

    Fentebb már azt hiszem írtam is valahol, hogy nekem azért ment bele, mert egy másik fejjel sikerült szétcsesznem a csavart annyira, hogy nekem már a T4 is belemegy. Már ha valóban T4-es az, amit én annak hiszek a feliratok alapján, ugyanis a hegybe nincs belekarcolva, kizárólag a műanyag tok feliratai alapján mondtam amit mondtam, de ezek szerint rossz helyen vannak a hegyek a tokban? Furcsa, hogy kétszer akkora a T4-es. A H0.9-essel viszont sikerült egy kis erőlködés árán kicsavarnom, de ez el is nyalta a csavart egy kicsit, ezért fér bele a T4 is most már. Nem tudom, hogy pontosan milyen hegy illeszkedne bele, mert szerintem ez a kínai csavarhzó készlet sem a legjobb minőségű, valószínű, hogy ezért nem sikerült pontosan megállapítanom. Bocsi!

    A képen pirossal bekarikáztam két hegyet. Az alsóval sikerült először kicsavarnom (H0.9-es?), de a 3. szétszedésnél már a T4 feliratú is belement...

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz vlevi #192 üzenetére

    Szia!

    [Ebben] a verzióban már megoldották. Igaz ez még csak teszt verzió, de nálam elég stabil, működik minden. Gondolom hamarosan lesz egy végleges belőle :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz vlevi #199 üzenetére

    Szerintem várd meg a stabil verziót. 1-2 héten belül szerintem kiadják. Arra érdemes lesz frissíteni, feltéve, hogy megtartják a beta-ban lévő normális tabletes felületet (ahol az óra+értesítések a jobb-alsó sarokban vannak).

    A kijelző az ilyen sajnos. Ennyiért nem válogatott darabokat tesznek bele :) Illetve válogatottak, csakhogy a jobbik fele a kupacnak megy a drágább gépekbe (iPad és hasonlók), a kupac gyengébb felét pedig szétszórják a kínai gyártók közt. Ott meg sokszor nincs további minőség-ellenőrzés, ezért van sok hibás kiküldött darab. Szerencsére a jobb webáruházak azért egyszer bekapcsolják a tabot kiküldés előtt (Merimobiles, meg írtatok itt még jókat).

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Mikrofon sercegés

    Közben sikerült reprodukálhatóvá tenni a skype-os hibát. Dióhéjban egy kis előzmény: Amikor skype-al videóhívást indítottam, a partnerem fura hangokat hallott "belőlem". Később a skype echo service-el visszahalgattam saját magamat, és tényleg "zizis" volt a hang. Aztán kiadtak újabb és újabb firmware verziókat, és egy idő után a skype már jól működött az echo service-el, de amikor rendesen beszélgettem valakivel, még mindig rossz volt. Nem értettem mi a gond, mert az echo service-el már jó volt a hangom. Aztán felhívtam úgy a partnerem videó nélkül, és a hang ebben az esetben tökéletes volt. Na mi a fene...

    Feltettem egy normális sound recordert, és elkezdtem próbálgatni a tabletet, hogyan tudnám reprodukálni a dolgot. Sikerült bebizonyítanom, hogy a probléma a kamerával áll összefüggésben.
    Lépések a reprodukáláshoz:
    1. Indítsd el a sound recordert. Én ezt használtam: Hi-Q MP3 Recorder v1.6.10
    2. Teszt közben néha mondj majd valamit a mikrofonba.
    3. Indítsd el a Camera alkalmazást. Közben menjen a sound recorder is, ne állítsd le.
    4. Mondj valamit a mikrofonba.
    5. Zárd be a Camera alkalmazást.
    6. Mondj valamit megint.
    7. Állítsd le a felvételt és halgasd vissza.

    A felvételen jól hallható, hogy amikor a kamera bekapcsol, egy furcsa zizis hang képződik, és utána ha beszélsz, kicsit torz lesz a hangod (illetve ez a hülye hang belevegyül a beszédedbe, nem is tudom hogy foglamazzam meg). Kamera kikapcsolása után ismét jó minden.

    Na én arra tippelek, hogy a kamera áramkörei szépen bezavarnak a hangchip-nek, ez durván hardveres gondnak tűnik, főleg a hangok alapján. Ez pont olyan, mint alaplapi hangkártyáknál, hogy hallod a merevlemez sercegését meg ilyesmik, mert sok az elektromos zaj, ami bezavar a hangchipnek. Na hogy ezt hogyan oldjam meg, nem tudom. Árnyékolással nem tudom mire mennék, szerintem a kamera tápáramkörénél lehet a probléma, ebben az esetben meg az árnyékolás lehet nem érne semmit. Talán egy jobb kondenzátort be lehetne tenni elé, de azt se tudom hol kezdjem.
    Bocs ha valakinek elvettem ezzel a kedvét, csak leírtam amit tapasztaltam az én masinámmal. Arra szeretném kérni azokat, akiknek van ilyen gépe, hogy próbálják meg reprodukálni a ezt a mikrofonos problémát. Szeretném tudni, hogy csak nálam rossz, vagy szériahibáról van szó.

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz vlevi #202 üzenetére

    Én is megbékéltem a kis bevilágításokkal, nem zavaró. A pixelszám meg nekem is a legnagyobb érveim közt volt, mert olvasni baromi jó rajta! Előtte pár napig egy 1280x800 felbontású gépet próbálgattam, de az labdába sem rúghat emellett :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz vlevi #198 üzenetére

    Ja, jók ezek a fordítások :D

    Egy napig szenvedtem a kínai Cube fórumon, hogy be tudjak regisztrálni, hogy leszedhessem a tesztverziókat, azt hittem beledöglök :D
    De milyen jó, hogy itt az arctablet és társai, azóta nem is nézegetem a hivatalos oldalakat. :U

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz vlevi #236 üzenetére

    KiIrály, akkor megy minden :)

    A power gomb nekem is általában második lenyomásra szokott reagálni, gondolom majd javítják, nem nagy hiba :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz varmi2 #252 üzenetére

    Első olvasásra azt mondtam volna, hogy az LCD kijelző kábele nincs rendesen bedugva az alaplapba, kontakthiba. De így lehet, hogy mással van a gond. :(

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz varmi2 #255 üzenetére

    Tedd fel a CWM nélkülit, volt aki szerint bugos a CWM-es verzió, de ezt nem tudom alátámasztani, mert én nem próbáltam ki, csaka simát.

    Idézet:
    I installed the previous version (the 06/21 version), and it was the smoothest ROM that I had used on this tablet. Earlier today, I installed the CWM version above and had tons of issues. USB mass storage didn't want to connect. It claimed my microusb card was damaged and wanted to format it. ezPDF viewer and Aldiko wouldn't import files.

    I reflashed, but it didn't improve, so I'm going to flash the non-CWM version.

    Anyone else have the same issues? Anyway, thanks for the frequent updates! If I figure out my problem, I'll update the thread so that nobody else has to make whatever silly mistake I'm making.

    Szóval tedd fel a sima verziót, az nekem is tökéletesen megy mai napig :)

    Ha meg valóban hardveres a gond, akkor én visszaküldeném, nem kockáztatnám meg, hogy később romlik el telejsen.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz varmi2 #255 üzenetére

    Úgy néz ki, hogy hibátlan mindkét legfrissebb verzió (CWM, Non-CWM).
    Próbáld meg, amit kazmerr írt. A melegedés az talán orvosolható azzal, hogy visszafogod a processzor sebességét 1.0 - 1.2Ghz-re.

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz VOLTCRAFT(1) #267 üzenetére

    Szia!

    A geometria is számít, nem csak a fém mennyisége :)
    Hasonlíts össze egy GSM antennát egy WiFi antennával. Ugyebár a kettő más frekvencia, eltérő alakjuk lesz :) Illetve a "fázis" résznek (nem tudom szaknyelven hogy hívják, bocsi), de a földelés az szinte tökmindegy, az mindegiyknél egy nagyobb téglalap, ezt forrasztod rá az antenna vezetékének az árnyékolásásra. A belső kis vékony szál (amit hibásan fázisnak hívtam) pedig megy a "csavarosabb, tekergősebb" rész felé, na és ennek az alakja már nem mindegy, ugyanis ezt az adott frekvenciához formázzák. Ezért nem egyezik a GSM antenna és a WiFi antenna alakja.

    A másik dolog meg az, hogy akkor mi lesz a test? Mert ha a vékony drótot rákötöd a belső fémkeretre, akkor hova kötöd az árnyékolást? :)

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Aki ilyen tabletet szeretne vásárolni, nézze meg ezt:
    http://www.wayteq.hu/hu/xtab100qcr

    De nincs előlapi kamera (ha jól látom)... Balf*szok, pont ezt kihagyni róla, inkább hátlapi ne legyen :)

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Arver #305 üzenetére

    1. Tartsd nyomva sokáig a power gombot (több, mint 12-15 másodpercig)
    2. engedd el a power gombot
    3. Tartsd nyomva a power gombot 4-5 másodpercig , amig a logo meg nem jelenik.

    Ha a 3. lépés után nem ébred fel a gép, dugd rá töltőre, úgy is be kéne kapcsolnia.

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Arver #307 üzenetére

    Legújabb firmware:
    [v2.04 (beta)]

    Ez verzió már egy új Rockchip SDK verzióra épül. Ez már stabil, bár vannak apró hibák benne. Például a power gombot kétszer kell megnyomni, hogy megnyíljon a power menu, bár ez van akinek feature :)

    Jelenleg az 1.05-ös arctablet féle romot használom, valamiért mindig ennél a verziónál lyukadok ki, hogy ez a legkényelmesebb (good old Tablet UI), meg stabil.
    [v1.05]

    A kettő közül tedd fel valamelyiket. Ajánlott a 2.04-es, mert az a legújabb.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    Sziasztok!

    Az új firmware (2013/08/10) stabil és gyors. Ez már egy final version! :)

    Tablet UI
    Aki szeretné a klasszikus Tablet UI-t használni, az a build.prop-ban állítsa be ezt:
    ro.rk.systembar.tabletUI=true

    [Forrás]

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz futizoli #378 üzenetére

    A power gomb javítva lett, eddig egyszer sem volt vele gond.

    A task váltással még nem volt problémám (recent apps), nem tudom milyen jelenségről van szó :)

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz geloczigeri #381 üzenetére

    Na mégse megy a task switching. Ha több alkalmazá van megnyitva, nem működik. Kiválasztom az appot a recent apps-bó, de nem csinál semmit.
    Tök jó! Javítanak egy hibát, de rögtön pótolják egy újdonsággal! :C

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz b1sti #416 üzenetére

    http://www.merimobiles.com/
    http://www.geekbuying.com/
    http://www.aliexpress.com/

    A cube-tablet.com és hasonló xxx-tablet.com oldalak nem megbízhatóak!
    Például borzalmas a support, hibás gépet küldenek ki és hasonlók. [forrás]

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Bélaaaa #419 üzenetére

    Nincs személyes tapasztalatom ezekkel a boltokkal, csak azt mondom, amit tapasztaltabb vevők írtak a fórumokon. :)
    Ezeken az oldalakon nagyobb az esélye annak, hogy hibásat küldenek ki, mert általában nincs minőség-ellenőrzés, csak berakják a dobozba ahogy lejött a futószalagról. Nem próbálják ki (tudomásom szerint).

    Amit érdemes elkerülni:
    cube-tablet.com
    onda-tablet.com
    ramos-tablet.com
    [akármi]-tablet.com :U

    Most már szerintem hagyd, ha már kiküldték, remélem nem lesz gondod vele!

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Bélaaaa #421 üzenetére

    Még időben megmentettelek :D
    Ahogy olvasgattam, a srácoknak a geek-buying is bejött, de javítsanak ki, ha tévednék :)
    Nekem is szépen, rendben megjött a merimobiles-ról.

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz geloczigeri #422 üzenetére

    Még annyi, hogy képernyővédő fóliát ne kérj rá, mert a legolcsóbbat teszik fel, és nagy az esélye annak, hogy kis légbuborékokat is hagynak alatta.
    Nekem tettek rá, ajándéknak szánták, de le kellett szednem, mert iszonyatos volt. Miután levettem, meglepődtem, hogy mennyivel szebb lett a képe a kijelzőnek.
    Lehet, hogy más boltok jobbat tesznek rá, szóval tisztelet a kivételeknek, ha vannak... :)

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz futizoli #427 üzenetére

    Szia!

    Igen, a telefonos appok törlése megoldja a problémát :)

    Ha nem használsz mobilnetet a tableten (3G dongle), akkor nyugodtan törölheted (root szükséges hozzá). Illetve ha a mobilodról osztod a wifin keresztül a netet, akkor is törölheted a fájlokat.

    Root Explorer-el system/app mappán belül nevezd át vagy töröld ezeket:
    Mms.apk
    Phone.apk
    TelephonyProvider.apk

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Zol77 #435 üzenetére

    Szia!

    Örülök, hogy sikerült, láthatóan jobban teljesít a wifi a kivágás után. Azt a részt azért nem mertem kivágni, mert féltem, hogy nagyon hajlékony lesz utána a gép, ezzel mi a tapasztalatod? :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz Tika79 #446 üzenetére

    Szia!

    Kicsi a hatótávolsága. Szerintem a legolcsóbb WiFi modul került a gépbe, kis teljesítménye van.
    Kertes házban nem biztos, hogy lesz vétel a kertben... :) Igazából ha 2-3 falon kell átmennie a jelnek, akkor biztosra merem mondani, hogy nem lesz jel... :)
    Én módosítottam a beépített WiFi-t, próbáltam belőle kihozni amit lehet, de szerintem nem akarod darabokra szedni a gépet rögtön azután, hogy megkaptad :)

    A másik dolog meg a skype, ami nekem még mindig nem működik teljesen jól, akármelyik ROM-ot is teszem fel. Igazából hardware-es problémáról van szó. A hibát leírtam egy korábbi hozzászólásomban, meg azt is hogy mikre jöttem rá, de dióhéjban ez volt a lényeg: a mikrofon és a kamera együtt azt eredményezi, hogy a hangodba furcsa elektromos zajok keverednek.

    Én azt mondom, hogy ha videobeszélgetésre akarod használni, meg a WiFi-re is szükséged van a ház minden pontjában, esetleg suliba kéne mindig a WiFi, akkor válasz másik gépet.
    A mikrofonos probléma lehet, hogy csak az én egyedi esetem, kérem a többieket, hogy írják le a tapasztalataikat [ennek a hozzászólásnak] az alapján.

    [ Szerkesztve ]

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz futizoli #448 üzenetére

    A 10 colos IPS panelnek van azért fogyasztása, akár maxra húzod a fényerőt akár nem :)

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz vlevi #456 üzenetére

    Köszi az infót, ezt jó tudni! :)

    Közben a task váltásra kitaláltam egy működő workaround-ot a 20130810-es firmware-hez, nálam működik:
    1. Nyomd meg a Home gombot, bejön az "asztal"
    2. Nyomd meg a Recent Apps gombot, bejön a recent apps menü
    3. Kiválasztod az appot, rányomsz
    4. Működik!

    Csak akkor vált a jó task-ra, ha előtte megnyomod a Home gombot is... :C

    GG

  • geloczigeri

    tag

    válasz varmi2 #468 üzenetére

    201308010-es firmware-ben már egész jó, MX Player-el. Ha nem akarsz firmware-t cserélni, akkor próbáld meg a BS Player-t, nekem a régebbi ROM-okon az mindig több FPS-t hozott, fogalmam sincs miért, talán más codec-et használ, mint az MX Player. :)

    GG

Új hozzászólás Aktív témák